Web Sürümüne Geç

Demirören başkan

Çarşamba 21.09.2011

Beşiktaş Başkanı, İbrahim Yazıcı ve Recep Mamur'un çekildiği genel kurulda Kulüpler Birliği Vakfı'nın yeni başkanı oldu

Toplantı Ankara'da yapıldı
Şike soruşturması kapsamında tutuklanarak Metris Cezaevi'ne gönderilen Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın istifası ile boşalan Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığı'na Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören seçildi. Süper Toto Süper Lig'de mücadele eden 18 kulübün katıldığı Ankara'daki toplantı öncesi Demirören konusunda mutabakata varıldı.

Zor ve önemli bir süreç
Daha önce başkanlığa aday olacağını açıklayan Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı ve Kayserispor Başkanı Recep Mamur'un kendi lehine çekilmesi üzerine tek aday olarak kalan Demirören, genel kurul sonrası Türk futboluna ilişkin önemli açıklamalarda bulundu: "Zor ve önemli bir süreçten geçiyoruz. Bu süreci en iyi şekilde atlatmamız gerekiyor."

Birlik beraberlik içinde...
Çok tartışılan 'Şiddet Yasası' konusunda bazı hukukçuların çalıştığını ifade eden Demirören, "Küme düşmenin kaldırılması için başvuru yaptık. Disiplin talimatlarında da değişiklik talebimiz var. Tüm kulüplerimiz ekonomik açıdan zor bir sınavdan geçiyor. El ele vererek, birlik beraberlik içinde bu süreçten en az hasarla çıkmayı hedefliyoruz" dedi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN