Bu nasıl yönetim

Pazartesi 26.09.2011

Divan kurulu başkanı: Derneğimiz ve BJK Futbol Yatırımları A.Ş. doğru yönetilmiyor. Adeta her gün, önceki günü aratmaktadır

Beşiktaş Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, yönetime çok sert eleştiriler yöneltti. Ceylan İntercontinental Otel'de yapılan divan kurulu olağan toplantısında konuşan Karadeniz, "Konsolide olarak yüz milyonlarla ifade edilen bütçelere sahip derneğimizin ve BJK Futbol Yatırımları A.Ş'nin, doğru ve gerçekçi hedefler doğrultusunda yönetildiğini söylemek mümkün değildir" dedi. Karadeniz, "Kısmen gelirler artarken, daha büyük oranda giderler ve borç stokları artmaktadır. Adeta her gün bir önceki günü aratmaktadır. Sorunun çözümü konusunda da herhangi bir adım atılmamıştır" dedi.

Önümüzü göremiyorum
KARADENİZ şunları söyledi: Yönetim kurulu, genel kuruldan yetki almadan kulübün taşınmaz mal varlıklarını rehin ettiremez, ipotek koyduramaz. Ama yönetim re'sen kulüp gelirlerini dernek denetimi dışında tutarak ayrı bir yapı ve denetim altındaki BJK Futbol Yatırımları A.Ş'nin kredi borçları için bankalara temlik etmiş, alacak hakkını bankalara devretmiştir. Yetkisiz olarak Futbol AŞ'nin borçları için bankalara temliki, devri, büyük sorumluluklar getirmekte ve derneğin geleceğini finansal açıdan tehlikeye atmaktadır. Netice itibariyle ekonomik açıdan divan başkanı olarak önümü göremediğimi ifade etmek istiyorum."

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN