Beşiktaş'tan dev eğitim adımı

Salı 27.09.2011 12:19

Beşiktaş Kulübü, sporcularının üniversite ile üniversiteye hazırlık eğitimleri konularında Kavram Meslek Yüksek Okulu ve Kavram Dershaneleri'yle anlaşma imzaladı.

Siyah-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, ''Eğitim ve spor el ele'' projesi kapsamında kulüp ikinci başkanı Metin Keçeli ve hukuk işlerinden sorumlu yönetim kurulu üyesi Ahmet Akpınar'ın katıldığı anlaşma töreninde, Kavram Meslek Yüksekokulu Mütevelli Heyeti Başkanı Bahattin Durmuş ile Kavram Eğitim Kurumları Genel Müdür Yardımcısı Bora Çakmak'ın yer aldığı belirtildi.

Beşiktaş'ın Türkiye'de ilke imza atarak önemli bir spor ve eğitim işbirliğine imza attığı aktarılırken, ''Proje kapsamında, eğitim alanında Türkiye'nin en köklü eğitim kurumlarından biri olan Kavram Meslek Yüksekokulu ve Kavram Dershaneleri ile iş birliği anlaşması imzalandı. Ülkemizde ilk kez gerçekleştirilen bu anlaşma doğrultusunda sporcularımız, üniversite ve yüksekokul eğitimine Kavram Dershaneleri'nde hazırlanacak, üniversite eğitimlerini ise Kavram Meslek Yüksekokulu'nda gerçekleştirecek. Ayrıca sporcularımız hazırlık sınıfında İngilizce eğitim alacaklar'' ifadeleri kullanıldı.

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Metin Keçeli konuyla ilgili açıklamasında, eğitim ve sporunun çok önemli kavramlar olduğunu belirterek, ''Biz Beşiktaş olarak buna çok önem veriyoruz. Bilinçli ve programlı alınan eğitimle çok iyi sonuçlar elde ediliyor. Spora eğitim olgusunu kazandırmamız şart. Her zaman ilkleri gerçekleştiren Beşiktaşımız, eğitim ve spor iş birliği konusunda da ülkemizde bir ilki gerçekleştiriyor. Bu projenin Türk sporuna, futbolumuza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum'' diye konuştu.

Kavram Eğitim Kurumları Mütevelli Heyeti Başkanı Bahattin Durmuş ise hayata geçirilen projenin önemine vurgu yaparken, imzalanan sözleşmenin Türkiye'deki bütün sporcu gençleri kapsadığını aktarırken, ''Hangi kulüpte spor yaparlarsa yapsınlar, lisanslı tüm lise mezunu sporcu gençlerin amatör veya profesyonel olmalarına bakılmaksızın kayıt esnasında lisanslarını ibraz etmeleri şartıyla yüzde 50 oranında eğitim bursuyla destekleneceklerdir'' şeklinde konuştu.Etiketler Beşiktaş
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN