Kartal City

Cuma 30.09.2011

Şarkı ve tezahüratlar eşliğinde şehrin sokaklarında göz alıcı bir görsel şölen sunan siyah-beyazlı taraftarlar, maç boyunca da takımlarını müthiş şekilde destekledile

Şov maç saatinde başladı
Beşiktaş'ın vefakar taraftarları, takımlarını İngiltere'de de yalnız bırakmadı. Erken saatlerde şehir merkezinde toplanmaya başlayan siyah-beyazlı taraftarlar, maç saati yaklaştıkça coşkuyu artırdı. Sokaklarda şarkılar ve tezahüratlar eşliğinde gezen Türk taraftarlar, erken saatlerden itibaren maçın oynanacağı stada geldiler. Beşiktaşlıların coşkusu şehrin çeşitli noktalarından da sık sık duyuldu.

Stoke'lular da Beşiktaşlı!
Siyah-beyazlılar, maçtan 1 saat önce kendilerine ayrılan bölümü doldururken, İngilizler Britannia Stadı'na daha geç girdi. İki farklı tribünde yer alan 5 bin'e yakın Beşiktaşlı taraftarın yanı sıra Stoke City taraftarları arasında da Beşiktaş formaları dikkat çekti. Türk taraftarlar, statta azınlıkta olmalarına rağmen altta kalmadı; 90 dakika boyunca coşkulu tezahüratlarla Britannia'yı İnönü'ye çevirdi.

Metris'e selam
Maça, İngiltere'de yaşayan Türk vatandaşların yanı sıra Türkiye ve Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden giden Türkler oldu. Beşiktaş lehine bağıran 5 bin dolayında Beşiktaşlı, Metris'te tutuklu bulunan yönetici Serdal Adalı ve teknik direktör Tayfur Havutçu'ya da destek verdiler.

Etiketler Beşiktaş, Stoke City
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN