Web Sürümüne Geç

  "Melo'nun hareketi doğru değil"

  23 Kasım 2011, Çarşamba Güncelleme: 13:54

  Beşiktaş'ın eski futbolcularından Pascal Nouma, ''Türkiye'de ırkçılık yapıldığını hiç görmedim, Galatasaraylı Melo'nun yaptığı hareket doğru değil'' dedi.

  Nouma, Vodafone Futbol Turnuvası'nın tanıtımı amacıyla Kayseri'de düzenlenen halı saha maçında forma giydi. Maç öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Nouma, ''Beşiktaş-Galatasaray maçından sonra, Galatasaraylı Melo'nun tribünlere yaptığı hareketi nasıl değerlendiriyorsunuz?'' şeklindeki soruya, ''Bazı çevreler, tribündeki taraftarın Melo'ya tepkisini ırkçılık olarak lanse etmeye çalıştı. Ama ben Türkiye'de hiçbir zaman ırkçılık yapıldığını görmedim. Galatasaraylı Melo'nun da böyle düşünerek hareket ettiğini sanmıyorum. Seyircinin kendisine davranışına bir tepki olarak o hareketi yaptı, ama hareketi yanlış oldu'' diye cevap verdi.

  Türkiye'deki yabancı oyuncuları da değerlendiren Pascal Nouma, ''Herkes başarılı olmak için Türkiye'ye geliyor ve elinden geleni yapıyor. Kayserisporlu Amrabat ise 10 numara bir oyuncu. Çok beğeniyorum, çok iyi bir oyuncu'' dedi.

  Türkiye'de çok mutlu olduğunu ve Türkiye'yi çok sevdiğini kaydeden Nouma, ''Türkiye'de top oynadım ve Türk insanını çok seviyorum. Biliyorum ki, onlar da beni çok seviyorlar. Sokağa çıktığımda hemen etrafımı sarıyorlar ve ben de onlara sevgiyle karşılık veriyorum'' diye konuştu.
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN