Web Sürümüne Geç

  Adalı'dan Van'a öğretmenevi

  24 Kasım 2011, Perşembe Güncelleme: 17:55

  Adalı Holding Eşbaşkanı ve Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Serdal Adalı, deprem bölgesi Van'a öğretmenevi yaptıracağını açıkladı.

  Futbolda yürütülen şike ve teşvik iddialarına yönelik soruşturma kapsamında halen Metris Cezaevi'nde tutuklu bulunan Adalı, avukatı Ömer Durak aracılığıyla 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutlayarak, 76 öğretmenin Van depreminde hayatını kaybetmesi nedeniyle üzüntüsünü dile getirdi.

  Adalı, deprem bölgesine öğretmenevi yaptıracağını, Milli Eğitim Bakanlığı ile iletişime geçilmesi için talimat verdiğini açıkladı.

  Türkiye'yi sarsan depremin yaralarının kısa sürede sarılması için herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini vurgulayan Serdal Adalı, en kısa sürede çalışmalara başlanacağını ve hızlı adımlarla öğretmenevi projesini hayata geçireceklerini ileterek, şu ifadeleri kullandı:

  ''Ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz öğretmenlerimizin yaşam koşullarının iyileştirilmesine destek vermek iş dünyası olarak bizlerinde sorumluluğu. Van'da hizmet veren öğretmenlerimizin barınma ihtiyaçlarını karşılamak için üzerimize düşen sorumluluğu eksiksiz yerine getirmek için hazırız.''

  Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Adalı, Van Öğretmenevi projesinin kapsamında öncelikli olarak Milli Eğitim Bakanlığı ile ihtiyaçları tespit edeceklerini ve planlama çalışmalarına başlayarak kısa sürede inşaata başlamaya hazır olduklarını kaydetti.  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN