Beşiktaşlılar pankartı sahiplenmedi

Cuma 03.02.2012 19:56

Spor Toto Süper Lig'de Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında 5 Şubat Pazar günü oynanacak derbi mücadelesi öncesi, sarı-lacivertli takımın Samsunspor deplasmanından dönüşü sırasında siyah-beyazlı takım taraftarlarının açtığı iddia edilen pankart, tartışma konusu oldu.

Fenerbahçe Kulübü'nün internet sitesinde, Beşiktaşlı taraftarların, Fenerbahçe futbol takımını Samsun'dan dönüşte, üstünde Süleyman Seba ve Aziz Yıldırım'ın fotoğraflarının bulunduğu pankartla karşıladığı şeklinde yer alan bilgi sonrası, iki takım taraftarları internet üzerinden ''pankartın kendileri tarafından hazırlanmadığı'' tartışmasına girdiler.

''Beşiktaşlı taraftarların Fenerbahçe'yi Sabiha Gökçen Havalimanı'nda karşıladığı'' yönünde haberin de Fenerbahçe TV'de yer alması sonrası siyah-beyazlı taraftarlar, pankartın kendilerince hazırlanmadığı yönünde görüş bildirirken, Fenerbahçeliler ise bunun aksi yönünde görüş verdiler.
Bu arada 17 yıllık Beşiktaş kongre üyesi olduğunu iddia eden Yalçın Aksoy adlı kişi ise Fenerbahçe TV'ye yaptığı açıklamada, centilmenlik adına böyle bir hareketin içinde olduklarını dile getirdi.

Fenerbahçe takımının Samsun'dan dönüşünde bir grup, ''Beşiktaşlılık şampiyonluk değildir, kupa değildir. Beşiktaşlılık bir sevdadır, bir aşktır, bir duruştur. Yöneticilik, gençlerimize sahip çıkmaktır. Yöneticilik, sadece profesyonel futbol takımına para harcamak değildir.

Yöneticilik, 9 branşta 2800 sporcuya hizmet edip, isimlerini bile tek tek bilmektir. İşte o yüzden Süleyman Seba'yı, Aziz Yıldırım'ı seviyoruz ve özlüyoruz. Beşiktaşlılar'' ifadeleri yer alan bir pankart açmıştı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN