"Beşiktaş'ta sağlık zafiyeti var"

Cuma 03.02.2012 14:09

Beşiktaş'ın eski masörü Necati Yücel, şu an siyah-beyazlı takımda görev alan sağlık ekibinin yetersizliğinin güven bunalımı yarattığını ve yabancı oyuncuların bu durumu kullandığını savundu.

Necati Yücel yaptığı açıklamada, Beşiktaş Sağlık Kurulu'nun yetersiz olduğunu iddia ederek, ''Mete Düren, Beşiktaş hakkında güzel konuşuyor. Ama sakatlıklar konusunda camiayı aydınlatması lazım. Bir başıboşluk var. Takımın eski masörü olarak bunu dışardan tespit ediyorum. Quaresma iki aydır ülkesinde. Niye burada kontrol altında olmaz? Simao da gitti ve iki aydan fazla bir zaman gelmedi. İşi sıkı tutmama ve olaya ciddiyetle bakmama durumu var. Büyük takımlar bu durumu kaldırmaz'' dedi.

Sağlık ekibinin tüm birimlere güven vermesi gerektiğini vurgulayan Necati Yücel, şunları söyledi:

''Bir sakatlık oldu mu, oyuncular hemen yurt dışına gidiyor. Bu zafiyettir. Takıma da yansıyor. Sağlık ekibinin yetersizliği güven bunalımı yaratıyor. Özellikle yabancı oyuncular bunu kullanıyor. Ersan Gülüm ikinci kez sakatlandı. Büyük takımlarda bu sorumluluğun faturası kesilmeli. Bu olaylarda bizde oyuncular duruma hakim oluyor. Sakat oyuncu yüzde 100 denenmeden oynayamaz. Oynarsa sonuç budur. Mete Düren'in bana bunu açıklamasını bekliyorum. Altyapıda da aynı durumlar yaşanıyor. Oradaki oyuncular da perişan durumda. Sağlık ekibi o zaman ne iş yapar? Başkan Demirören her şeyin iyi gittiğini zannediyor. Otorite boşluğu var. Fizyoterapistler ve masörler yetersiz. Sahaya çıkmadan testler yapılır ve değerlendirilir. Oyuncunun karşısında dik duruş gerekiyor.''Yükleniyor
BİZE ULAŞIN