Agresif olmalıyız

Pazar 05.02.2012

"Şampiyonluğa giden yolda en sert virajlardan birine girdik, kazanmayı daha fazla istemeliyiz. Durgunluğumuz Kadıköy'de zaferle sonlansın"

Beşiktaş Teknik Direktörü Carlos Carvalhal, derbi öncesi futbolcularıyla özel bir toplantı yaptı. Portekizli çalıştırıcı oyuncularına ilk olarak 'kart' uyarısı yaparken, "Bir arkadaşınız kart gördüğünde diğer arkadaşlarınızın ne düşündüğünü iyi hissedin ve mutlaka empati yapın. Herkes daha dikkatli olsun, sonrasında gördüğünüz gibi büyük sıkıntılar çekiyoruz" dedi. Carvalhal'in bu uyarısı sırasında, derbide kırmızı kart cezalısı olan iki oyuncu Quaresma ve Fernandes'in sessiz kalmaları dikkat çekti.

BU MAÇIN TELAFiSi YOK
Şampiyonluk yarışında önemli ve sert bir viraja girdiklerini belirten Carlos Carvalhal şöyle devam etti: "Kayseri ve Mersin maçlarında 6 puan kaybettik. Bu maçları kazansak şimdi farklı olurdu ama artık kredimiz kalmadı. Derbiyi kazanmaya mecburuz. En büyük sıkıntımız son haftalarda rakiplere karşı sahada agresif ve hırslı olamamak. Derbiyi kazanmayı, rakibimizden çok daha fazla istememiz gerekiyor. Bunu yaparsak evimize zaferle döneriz."

CARVALHAL'İN KORKUSU STOCH
Fenerbahçe derbisi öncesinde teknik direktör Carlos Carvalhal'i, Stoch korkusu sardı. Portekizli teknik adam, Hilbert'in yokluğunda savunma bloğunda taşları yerinden oynatmayı planlıyor. Slovak futbolcunun karşısında Egemen ya da Ekrem'i oynatmayı düşünen Carvalhal'in canını, Stoch'un hızlı ve seri olması çok sıkıyor. Portekizli teknik adamın, Egemen ve Ekrem ile sürekli konuşmalar yaparak, Slovak oyuncunun özellikle ceza sahası önüne gelerek kaleye şut atmasını engellemelerini istediği öğrenildi.

Fatih DOĞAN


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN