"Liverpool taraftarıyım"

Pazartesi 06.02.2012 13:07

Beşiktaşlı futbolcu Mehmet Akyüz, siyah-beyazlı formayla daha büyük heyecanlar yaşamak istediğini söyledi.

Mehmet Akyüz, Beşiktaş Kulübü'nün çocuklara yönelik çıkardığı ''Yavru Kartal'' Dergisi'nin şubat sayısında yer alan röportajında, Beşiktaş formasının herkese nasip olmayacak bir forma olduğunu belirterek, ''Siyah-beyaz formamızı daha çok giyerek, daha büyük heyecanlar yaşamak istiyorum'' dedi.

Siyah-beyazlı oyuncu, Beşiktaş'ta oynarken hayatının değiştiğini vurgulayarak, ''Halkın bakış açısı çok olumlu. Hem maddi, hem de manevi olarak daha çok imkana sahip oluyorsunuz. Beşiktaş'ta oynamanın mutluluğu tarif edilemez bir duygu. Sonuçta Beşiktaş gibi büyük bir takımda oynuyorsunuz. O taraftarın önünde oynamak, gerçekten muhteşem'' diye konuştu.

Takıma alıştığını, ancak sürekli forma giyemediğine dikkat çeken Mehmet Akyüz, kulüpteki imkanların ve arkadaşlığın çok iyi olduğunu dile getirdi.

Beşiktaş'ta formayı layıkıyla giydikten sonra milli takımlara çağrılacağını düşündüğünü kaydeden Mehmet, Avrupa'da da oynamak istediğini belirterek, ''Ben aslında yurt dışında Liverpool taraftarıyım, ama Barcelona ve Real Madrid'i de elimden geldiği kadar takip ediyorum'' diye konuştu.

Siyah-beyazlı ekibin, iyi bir sezon geçirdiğini vurgulayan siyah-beyazlı oyuncu, ''Özellikle Avrupa'da yolumuza devam etmemiz çok önemli. Ligde de başarılı maçlar çıkartıyoruz. Henüz bitmiş bir şey yok. Önümüzdeki tüm maçları kazanmak ve play-off'taki rakiplerimizi de yenerek şampiyon olmak istiyoruz'' dedi.

Beşiktaşlı taraftarlarla ilgili soruyu yanıtlayan Mehmet, şöyle konuştu:

''Dünyada ilk üçe girebilecek, hatta bir numara taraftarımız var. Takımımızı çok iyi destekliyorlar. Maçı seyrederken, onları izlemek de ayrı bir duygu. Onların önünde futbol oynamak, ayrı bir motivasyon sağlıyor. Özellikle Gündoğdu Marşı çok hoşuma gidiyor.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN