Aklında hep Beşiktaş var!

Salı 07.02.2012 11:51

Beşiktaş'ın efsane futbolcularından Pascal Nouma, gelecek iki-üç yıl içinde siyah-beyazlı takımı çalıştırmayı istediğini söyledi.

İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen Vodafone Cup'ta ikinci olan Mosi Tekstil takımının teknik direktörlüğünü yapan Nouma'nın gönlünde eski takımı Beşiktaş yatıyor.

Şu anda İstanbul'da iki tane futbol okulunda oyuncu eğittiğini belirten Nouma, yaptığı açıklamada, ''Bir gün teknik direktör olmayı umuyorum. Futbolu bırakmak da teknik direktör olmak da zor. Bunun eğitimini almadım. Pascal Nouma inşallah, 2-3 yıl sonra Beşiktaş'ta teknik direktör'' diye konuştu.

40 yaşındaki Nouma, Londra'daki finallerde çalıştırdığı takımın ikinci olmasıyla ilgili olarak da, ''Türkiye benim kalbimde, onları destekliyorum. Sporda her zaman bir kazanan olur'' dedi.

Vodafone Cup'ta Türk takımı ikinci oldu
İngiltere, İspanya, Yunanistan, İzlanda ve Malta ekiplerinin de mücadele ettiği Vodafone Cup'ın finalinde Yunanistan temsilcisine 2-0 yenilen Mosi Tekstil, ikinci oldu.

Turnuva sonrasında Londra'daki Park Plaza Otel'de düzenlenen ödül töreninde, Türk takımı ikincilik kupasını Laureus Vakfı spor elçisi ve Fransız Milli Takımı'nın eski oyuncularından Marcel Desailly'nin elinden aldı.

Ödül töreninde bir açıklama yapan Vodafone Türkiye Bölgesel Pazarlama Müdürü Onur Gargılı, Vodafone'un Laureus Vakfı'nın ana sponsorlarından biri olduğunu söyleyerek, "Vodafone Cup, Laureus Dünya Spor Ödülleri'nin bir ayağı. Türkiye'de futbola gönül veren herkesi bu turnuvaya katılmaya çağırdık. 500'ün üzerinde takımla beraber birçok ilde bu organizasyonu yaptık. Şampiyon olan takım da burada Türkiye'yi temsil etti. Burada finale kaldılar, ancak finalde Yunanistan temsilcisine kaybettiler" diye konuştu.

Laureus Dünya Spor Ödülleri'ni Türkiye'de düzenlemeyi çok arzu ettiklerini belirten Gargılı, bunun için görüşmelerin devam ettiğini söyledi.

Dünya ikincisi olan Mosi Tekstil takımı, dün akşam Londra'da düzenlenen Laureus Dünya Spor Ödülleri töreninde kırmızı halıda yürüyerek geceye katıldı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN