"Braga maçını kazanacağız"

Pazartesi 13.02.2012 20:08

Beşiktaş'ın Portekizli futbolcusu Ricardo Quaresma, yarın Portekiz temsilcisi Braga ile oynayacakları UEFA Avrupa Ligi 2. tur ilk maçını kazanmak istediklerini söyledi.

Quaresma, maçın oynanacağı Municipal Stadı'nda teknik direktör Carlos Carvalhal ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, rakipleri Braga'nın çok iyi bir takım olduğunu belirterek, ''Son yıllarda aldıkları başarılar ortada. Geçen sene finale çıktılar. Onlar maçı kazanmak isteyecek, biz de kazanmak istiyoruz. Kendi gücümüzü sahaya yansıtmalıyız. Yolumuza devam etmek istiyorsak bu maçı iyi geçmeliyiz'' dedi.

''ÇOK İYİ BİR TAKIMA SAHİBİZ''
Türkiye Ligi ile UEFA Avrupa Ligi'nin birbirinden çok farklı kulvarlar olduğunu vurgulayan Portekizli futbolcu, ''Çok iyi takıma ve futbolculara sahibiz. İsimler maç kazanmıyor, sahada oynamanız lazım. Biz de sahada oynayarak, yolumuza devam etmek istiyoruz'' diye konuştu.

Quaresma, bir soru üzerine, Braga'nın gücünü bildiklerine işaret ederek, ''Bunlara hazırlıklıyız. Hocamızın Braga ile ilgili verdiği bilgiler doğrultusunda maça iyi hazırlandık ve elimizden geleni yapacağız'' ifadesini kullandı.

''ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM''
Quaresma, Beşiktaş taraftarlarının kendisine olan güveninin farkında olduğunu belirterek, şunları kaydetti:
''Ben yarın her zamanki gibi elimden geleni yapmaya çalışacağım. Ligde gördüğüm kırmızı kart, düşünmeden ve yanlış yapılmış bir şeydi. Bunu geride bırakıp yarın olması gereken Quaresma gibi sahada olacağım.''

BİZE ULAŞIN