200 gururu

Çarşamba 15.02.2012

Beşiktaş'ın süper stoperi, Braga önünde de işbaşındaydı. Bu sezon formuyla göz dolduran Çek yıldız, kritik maçta kilidi açan isim oldu

Beşiktaş'ta Tomas Sivok rüzgarı esiyor. Geçtiğimiz hafta Sivasspor karşısında kafayla gol atan süper stoper, Braga karşısında da işbaşındaydı. Ancak bu kez attığı gol tarihe geçti. Çünkü siyahbeyazlılar, Braga karşısına çıkmadan önce Avrupa'da 158 maçta 199 gol bulmuştu. 37. dakikada sahneye çıkan Sivok çok sevdiği işi yine yaptı. Kafayla attığı golle hem kilidi açtı, hem de 200. golü atıp tarihe geçti.

SİVOK'U KAÇIRMAYALIM
Sivok, attığı gol dışında savunmada açık vermedi ve tek başına rakibe duvar ördü. Çek oyuncu kendine güvenenleri bir kez daha mahcup etmezken bu sezon ilk 11'de görev yaptığı tüm maçlarda 90 dakika forma giydi. Sivok ayrıca Avrupa'da gol sayısını 2'ye çıkardı. Maçı stattan izleyen başkan Yıldırım Demirören'in Sivok'un golü sonrası yanındaki yönetici Cengiz Zülfikaroğlu'na, "Sivok'un sözleşmesini hemen uzatın. Onu kaçırmayalım" dediği belirtildi.

BAŞKANDAN PRİM JESTİ
Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, Braga galibiyeti için UEFA'dan gelecek paranın takıma dağıtılmasını istedi. 2-0'lık skorla çok mutlu olan başkan, tur için ayrı bir prim belirlerken, bu maçın galibiyetiyle elde edilen 160 bin euro'nun ise takıma dağıltılması talimatını verdi. Tur primi daha sonra açıklanacak.

Fatih DOĞANYükleniyor
BİZE ULAŞIN