"Başkan istifa ederse yönetim de düşer"

Pazartesi 20.02.2012 15:24

Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, Futbol Federasyonu (TFF) başkanlığına aday olan Kulüp Başkanı Yıldırım Demirören'in istifa etmesi halinde, tüzüğe göre yönetim kurulunun düşeceğini ve olağanüstü genel kurula kadar da kulübün yönetimini Divan Kurulu'nun yürütmesi gerektiğini söyledi.

Yalçın Karadeniz yaptığı açıklamada, Beşiktaş Kulübü Basın Sözcüsü Mete Düren'in bugün düzenlediği basın toplantısında, olağanüstü genel kurula kadar yönetim kurulunun görevine devam edeceğini belirttiğinin hatırlatılması üzerine, şöyle konuştu:

''Tüzüğümüzde böyle bir şey yok. Başkan Yıldırım Demirören'in TFF başkanı seçilmesi ve istifa etmesi durumunda, Beşiktaş Kulübü Tüzüğü'nün 27. maddesi gereğince yönetim kurulu düşer ve kulübün yönetimini olağanüstü genel kurula kadar Divan Kurulu yürütür. Divan Kurulu, mali ve idari konulara el koyar ve seçime kadar da yönetimi devam ettirir. Şu an bir hukuksuzluk yapılıyor. Tüzüğümüzde her şey açıktır.''

Yıldırım Demirören'in TFF'de başkan seçilememesi durumunda görevine dönüp dönemeyeceği sorusuna Karadeniz, ''Kazanamazsa, isterse dönebilir'' yanıtını verdi.

Karadeniz, Yıldırım Demirören'in TFF başkan adaylığını da desteklediğini ifade ederek, ''Sporun içinden gelen bir başkandır, dolayısıyla bu işi en iyi yapacaklardan biridir. Başkan adaylığını destekliyorum'' dedi. Futbol takımının, bu hafta Braga ile UEFA Avrupa Ligi maçı oynayacağı, ardından da Galatasaray derbisine çıkacağının hatırlatılıp, yaşanan bu sürecin takımı nasıl etkileyeceği sorusuna ise Karadeniz, ''İdari iş başkadır, futbol işi başkadır. Bu durumun takımı çok fazla etkileyeceğini düşünmüyorum. Müesseseler şahıslara bağlı değildir'' cevabını verdi.

Etiketler Yalçın Karadeniz
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN