Adalı mı, Aksu mu?

Salı 21.02.2012

Yönetimden istifa eden Serdal Adalı camianın en 'güvendiği' isimlerden. Eski "ikinci başkan" Murat Aksu da tecrübesiyle kuvvetli adaylardan biri

Beşiktaş'ta hareketli saatler yaşanıyor. Başkan Yıldırım Demirören'in TFF başkan adayı olmasıyla birlikte şimdi de siyah-beyazlı camiada "Peki başkan kim olacak?" sorusu gündeme geldi. Camiada iki kişinin ismi öne çıkıyor; biri Serdal Adalı, diğeri Murat Aksu... Tabii bu iki ismin de aday olabilmesi için belirli şartların gerçekleşmesi gerekiyor. İlk olarak Demirören'in TFF başkanı olması gerekli. Aksi takdirde Demirören, Beşiktaş'taki görevine devam edecek. Bu nedenle Adalı ve Aksu sessizliğini koruyor.

ADALI: 5 GÜN SONRA SÜRESİ DOLUYOR
Serdal Adalı, başkanlığı en güçlü adaylarından biri. Bazı çevrelerde "Adalı'nın başkan adayı olabilmesi için kongre üyelik zamanını doldurmadığı" yönündeki söylentilerin doğru olmadığı ortaya çıktı.
Kulübe üyelik tarihi 26 Şubat 2007 olan Serdal Adalı'nın olası bir seçimde, sadece 5 gün sonra 5 yılı doldurduğu için adaylığını koyma hakkı mevcut. Ancak Adalı cephesi bu konuda halen sessizliğini koruyor.

Ancak Demirören kazanamaz ve Beşiktaş yönetimi olağanüstü kongre kararını almış olursa; Demirören isterse yeniden aday olup yönetimi değiştirebilir ve güven tazeleyebilir. Bu arada Beşiktaş'ta olağanüstü kongreyle göreve gelecek yönetimin görev süresi '2 yıl' olacak. Çünkü Beşiktaş Tüzüğü'nün 27. madde 5. bendinin 1 ve 2. bendlerine göre, olağan seçimli kongreye 1 yıldan az süre kaldığı için 1 ay sonra yapılacak olağanüstü kongrede yönetime gelecekler, 2014 yılının şubat ayına kadar görevde kalabilecek.

AKSU: BU HAFTA İÇİNDE AÇIKLAYABİLİR
Bir diğer başkan adayı da Murat Aksu. TFF başkanlığına seçilmesine kesin gözeyle bakılan Demirören'in yerine geçmek için çalışmalara başlayan ilk ismin Murat Aksu olduğu belirtildi. 2010'daki seçimlerde Demirören'in karşısına rakip olarak çıkan Aksu'nun TFF'deki gelişmelerin ardından bugün kurmaylarını toplayarak durum değerlendirmesi yapacağı öğrenildi. Aksu'nun, bu hafta adaylığını açıklaması bekleniyor.


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN