Beşiktaş'ta resmen hukuksuzluk yapılıyor

Salı 21.02.2012

Divan Başkanı Karadeniz, Düren'in 'Yönetim kalır' açıklamasının tüzüklerine aykırı olduğunu söyledi!

TÜZÜĞÜMÜZ AÇIK!
Beşiktaş Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz çarpıcı açıklamalarda bulundu. Karadeniz, Demirören'in istifa etmesi halinde, tüzüğe göre yönetim kurulunun düşeceğini ve olağanüstü genel kurula kadar da kulübün yönetimini Divan Kurulu'nun yürütmesi gerektiğini söyledi.

YÖNETİM KALAMAZ
Karadeniz, yönetici Düren'in "Olağanüstü genel kurula kadar yönetimin görevine devam edeceği" ifadesinin tüzüğe aykırı olduğunu belirterek şöyle devam etti: "Bu durumda yönetim kurulu düşer ve kulübün yönetimini olağanüstü genel kurula kadar Divan Kurulu yürütür. Şu an bir hukuksuzluk yapılıyor."

SEÇİLMEZSE GERİ DÖNER
Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, "Başkan Demirören TFF başkanı seçilemezse ne olacak?" sorusuna da açıklık getirdi. Yalçın Karadeniz, "Eğer TFF başkanlığı seçimini kazanamazsa, isterse dönebilir. Bunda hukuksal anlamda herhangi bir sorun bulunmamakta" ifadesini kullandı.

SORUN YAŞANMAZ
Beşiktaş Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, Braga ve G.Saray maçlarına çıkacak takımın, bu konulardan nasıl etkileneceği konusunda, "İdari iş başkadır, futbol işi başkadır" yorumunu yaptı. Karadeniz, "Bu durumun takımı etkileyeceğini düşünmüyorum. Müesseseler şahıslara bağlı değildir. Futbolcular bunu çok iyi bilir'' diye konuştu.Yükleniyor
BİZE ULAŞIN