Fikret Orman'a baskı

Çarşamba 22.02.2012

Camianın etkili isimlerinden Orman, "Başkan olmam için baskı var. Beşiktaş alternatif değil, ana hedef olmalıdır. Gerekeni yaparız" dedi

Beşiktaş'ın eski yöneticilerinden, camianın önemli ismi Fikret Orman, siyah-beyazlı kulüpte yaşanan ortamı değerlendirdi. Sürecin çok hızlı ilerlediğini ifade eden Orman, "Beşiktaş başkanlığı için yaşanan süreci izliyorum ve 'adayım veya değilim' diye bir yorum yapmak istemiyorum. Ama şunu söyleyeyim, başkan olmam yönünde yoğun bir talep var. Bu tek başımıza karar vereceğimiz bir şey değil, bütün arkadaşlarımızla konuşup tartışacağız" dedi.

NAMUSLU İNSAN!
Beşiktaş'a başkan olmanın zor bir görev olduğunun altını çizen Fikret Orman şöyle devam etti: "Namuslu ve itibarı olan insanlar da borçtan endişe ederler. Beşiktaş'ın ciddi bir borç yükü var, bu hepimizin endişeyle baktığı bir durum. Kulübün önünde problemler zinciri var. Pazar günü mali kongre var, yönetimin ibra edilmeme durumu olabilir. Yapılan açıklamalar bu yönde. Bu durum, kulübü çok daha zor bir sürecin içine sokacaktır."

BU NASIL ADAYLIK?
Yıldırım Demirören'in istifa etmeden aday olmasını doğru bulmadığını ifade eden Orman, "Beşiktaş'ın önüne, böyle şartlı bir şekilde adaylık koymak doğru olmaz. Çünkü Beşiktaş alternatif bir yer değildir, Beşiktaş ana hedef olmalıdır. Sayın başkan karar vermiş ve aday olmuşsa Beşiktaş başkanlığını bırakmak zorundadır. Eğer 'başkanımız seçilemedi geri alalım' gibi bir yola giderlerse, kulübü yıpratıcı bir yola sokarlar" ifadesini kullandı.
DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA