"Kapasitemizi sahaya yansıtacağız"

Çarşamba 22.02.2012 21:46

UEFA Avrupa Ligi 2. tur rövanş maçında yarın Beşiktaş ile karşılaşacak Braga'nın teknik direktörü Leonardo Jardim, yarın yaşayacakları zorluğun farkında olduklarını ve ilk maçın sonucunu bilerek mücadele edeceklerini söyledi.

Jardim, Fiyapı İnönü Stadı'nda düzenlediği basın toplantısında, kendi oyunlarını sahaya yansıtmaya çalışacaklarını belirterek, ''Yarınki zorluğu biliyoruz. Ancak profesyonel hayatımızda ilk defa yaşadığımız bir olay değil. Kendi kapasitemizi biliyoruz. Yarın oyunumuzu sergilemeye çalışacağız. Kendi kapasitemizi sahaya yansıtacağız'' dedi.

Beşiktaş ile yaptıkları ilk maçı da değerlendiren Leonardo Jardim, şöyle konuştu: ''İlk maça iki açıdan bakıyoruz. İki süreç oldu. İlki kırmızı karttan önceki dönem, ikincisi de kırmızıdan sonraki dönem. Kırmızı karta kadar oyunu domine ediyorduk. İsteklerimizi sahaya yansıtıyorduk. Kırmızı kart bizim için dezavantaj oldu. Ondan sonra Beşiktaş daha çok oyunu domine etmeye başladı.''

-''KONTROLLÜ OYNAYACAĞIZ''-
Braga'nın teknik direktörü Jardim, ilk maçın sonucunu düşünerek ''Ya hep ya hiç'' düşüncesiyle mi oynayacakları yönündeki soruyu, ''Tabii ki kontrollü oynayacağız. Topun bizde olması lazım. Topa sahip olmamız gerekiyor. Ne kadar kontrollü oynarsak atağa çıkma şansımız daha fazla olur. İlk maçın sonucuna göre atak yapmalıyız. Ancak kontrolsüz bir şekilde değil. Kontrollü oynadıkça ve top bizde oldukça atak yapabiliriz'' diye yanıtladı.

Beşiktaş'ın stratejisi konusundaki düşüncelerini de açıklayan Leonardo Jardim, şunları söyledi:
''Yarın oynayacak oyuncular bizim en iyi 11'imiz olacak. Eksikler mazeret olmayacak. Beşiktaş tabii ki Braga'daki gibi defansif oynamayacak. Kendi evinde kontrollü bir şekilde mücadele edecektir. İlk maçta başladığı gibi bir Beşiktaş beklemiyorum. Evinde olacağı için daha rahat ileriye doğru oynayacaktır.''
Etiketler Leonardo Jardim
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN