Büyük iş yaptık!

Cuma 24.02.2012

"Sadece büyük takımlar UEFA'da final oynar. Bu ekibi geçmek, kolay değildir. Quaresma'nın oyundan çıkarken tepkisi doğal. Hiçbir futbolcu bu durumu sevmez"

ELBETTE MUTLUYUZ
Beşiktaş Teknik Direktörü Carlos Carvalhal, Braga'yı eleyerek tur atlamalarının önemli bir başarı olduğunu söyledi. Kolay olmadığının altını ısrarla çizen Portekizli hoca, "Braga, herhangi bir takım değil.
Hatta bana göre bu sene oynadığımız en iyi ekip. Geçen senenin UEFA finalistini geçtik. Bu nedenle mutluyuz. Unutmayalım ki, sadece büyük takımlar UEFA'da final oynayabilir. Maçın başında farklı bir taktikle oynamak istedik. Almeida'nın girmesiyle birlikte biraz daha normal oyunumuza döndük" dedi.

PUANLAR GELDİ
Carvalhal şöyle devam etti: "Önemli olan turu geçmekti, bunu da başardık. Sadece turu geçmedik, Türkiye'ye önemli puanlar da kazandırdık. Maalesef Avrupa'da artık tek takım ilerliyoruz. Taraftarımıza da teşekkür ederim." G.Saray derbisi için yorumda bulunmayan Portekizli, "Quaresma'nın oyundan çıkarken gösterdiği tepki normal miydi?" sorusuna ise "Ciddiye alınacak bir durum değil. Oyun sonlarında hiç kimse sahadan alınmayı istemez. Ama bunlar beni ilgilendiren konular değil" yanıtını verdi.

'ENGELLERİ TEK TEK AŞIYORUZ'
Teknik direktör Carvalhal, yoğun maç trafiği konusunda tepkisini dile getirdi. Portekizli çalıştırıcı, "Bu durum hiç kimseye yarar getirmeyecek. Ama bu şekilde yaşamayı da öğrenmemiz gerekiyor. Biz işimizi yapacak ve engelleri tek tek aşmaya devam edeceğiz" diye konuştu.


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN