Demirören'i topa tuttular

Pazar 26.02.2012 14:41

Beşiktaş Kulübü'nün eski yöneticisi İbrahim Altınsay, kulüp başkanı Yıldırım Demirören'i eleştirdi.

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Merkezi'nde düzenlenen yıllık olağan idari ve mali genel kurul toplantısında söz alan Altınsay, Demirören'in, yaptığı konuşmanını ardından genel kurulu dinlemeden salondan ayrılışına tepki gösterdi.

Altınsay, Demirören'in kulübe olan borcunu hibe etmesiyle ilgili olarak, ''Hibe ediyorsunuz ama Beşiktaş'tan aldığınızın hesabını nasıl vereceksiniz? Alışveriş merkezinizin açılışı için Beşiktaş'ı kullanıp bir futbolcu getirdiniz, bunun hesabını nasıl vereceksiniz? Burada 2 dakika şov yapıp, genel kurulu dinlenemeden giden başkanları artık istemeyeceğiz'' ifadelerini kullandı.

''Gemiyi önce kaptan terk ediyor'' diyen Altınsay, ''Gemi maalesef batıyor. Alacaklar listesi, UEFA lisansının iptal durumu, ve şirkete gereken sermaye artırımı var. Bunların altından kalkmak mümkün değil. Bu durumda yönetimi ibra etmek, batırmaya ortak olmak değil midir?'' diye konuştu.

Kongre üyesi Mesut Parlak da, durumun ekonomik olarak pek iç açıcı olmadığını dile getirerek, ''Kulübümüzün kurumsallaşmasını sağlamamız gerekli. 'Parayı ben veriyorum, raconu ben keserim' diye bir anlayışla artık bu kulübü yönetemezsiniz'' dedi.

Eski başkan adaylarından Murat Aksu ise, mevcut tablo karşısında Yıldırım Demirören'i, aday olduğu Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) başkanlığı için bile desteklemeyeceğini söyledi.

Aksu, Beşiktaş Kulübü'nün içinde bulunduğu durumla ilgili kara tablo çizerek, şu ifadeleri kullandı:
''Beşiktaş'ın borcu 600 milyon lirayı aşmışken, büyük umut bağlanan Fulya'nın gelirleri kırdırılarak 4 yıllık geleceği tüketilirken, hisseleri elden çıkarılırken, öz sermayesi çoktan tüketilmiş ve iflasın eşiğindeki kara tablo ortadayken, tefeciden yüzde 22 gibi yüksek faizle 20 milyon lira alınmışken, Sayın Demirören'i TFF'ye gönderirken, yüreğim desteğe, elim alkışa gitmiyor. Yüzden fazla sporcu alacaklarını alamadığı için mahkeme kapılarını aşındırırken, futbolcu alacaklarına istinaden dolaşan senetler varken, 'Beşiktaş'ın markete, kasaba borcu var' manşetleri süslerken, asgari ücret düzeyinde çalışan ve 6 yıldır zam alamayan personel dururken, 'Güle güle, yolun açık olsun Sayın Demirören' diyemem. Ne Beşiktaşlılığım, ne karakterim buna müsaade etmez.''

-''TFF başkanlığı, kaçış planıdır''-

İsrafa ve savurganlığa ''Yeter'' diyen Murat Aksu, sözlerini şöyle sürdürdü:


''Beşiktaş'ta bel altı siyaset yapanlar bir gün gelir onun altında kalırlar. İki yıl önce Beşiktaş'ın parasının bittiğini ve ekonomik olarak uçurumun eşiğine gelindiğini ve dönülmesi gerektiğini söylemiştik. Adeta kaçar gibi TFF'ye gidiyor. Nereye gidiyorsun Sayın Başkan? Giden gider. Biz sorunlarımızla, borçlarımızla baş başa kalırız. Beşiktaş'ın aleyhine açılmış davalara, ödemek zorunda kalacağımız tazminatlara hazırlıklı olun. TFF başkan adaylığı kaçış planıdır. 'Beşiktaş Avrupa'ya birkaç yıl gitmese de olur' ne anlama geliyor. Beşiktaş'ı hangi pazarlığa ortak ediyorsunuz.''


Yıldırım Demirören'in giderken araya aracılar koyarak enkaz edebiyatı yapılmamasını istediğini savunan Aksu, ''Yeni dönemde bu şekilde destekleyeceğini söylüyor. Yoksa aba altından sopa gösteriyor. Sayın Demirören, Beşiktaş'ın 100 yıllık değerlerinin pazarlık yapılamayacağını öğrenemediniz mi? Beşiktaş'ı yönetenler bazılarımızı kandırmış olabilir. Çarpıtılmış rakamlar, süslü hayallerle sizlerin kafasını bulandırmış olabilirler. Sayın Demirören'i ibra etmek vicdanımıza ihanet anlamı taşır. Beşiktaş'ın aydınlık yarınlara çıkması için ibra etmiyorum'' diye konuştu.


Beşiktaş'ın birlik ve beraberlikle rayına oturabileceğini vurgulayan Murat Aksu, ''Demirören, parayı nasıl verdiğini belgeyle burada açıklasın. Beşiktaş kimsenin sadakasına muhtaç değildir. Hesabı vermeden, şartlı bağışla sizleri yanıltmaya hakkı yok. Nasıl vereceğini net olarak açıklamadan çekip gitmesini sizlerin vicdanına bırakıyorum'' diyerek sözlerini tamamladı.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN