İkinci aday Sinan Vardar

Cuma 02.03.2012 15:43

Beşiktaş Kulübü'nde son yönetim kurulunda yer alan Sinan Vardar, 25 Mart'ta yapılacak olağanüstü seçimli genel kurulda başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

Eski yöneticilerden Levent Erdoğan'nın geçtiğimiz günlerde adaylığını açıklamasının ardından, kulübün altyapısındaki çalışmalarıyla dikkati çeken Sinan Vardar da başkan adaylığını duyurdu.

Tabandan büyük destek aldığını ve seçimde başkan adayı olduğunu ifade eden Vardar yaptığı açıklamada, en önemli projelerinden birinin onursal başkan Süleyman Seba'nın felsefesine dönmek ve kulübün kurtuluşunun da öz kaynak düzenini yeniden etkinleştirmek olduğunu dile getirdi.

Deneyimli yönetici, 40 yıldır futbol dünyasının içinde olduğunu belirterek, ''Aynı zamanda iyi bir ekonomistim. İki tane dünya markası yarattım. Futbol ekonomisini de iyi biliyorum. İyi bir futbol adamıyım. 18 sene futbol oynadım. 5 kulüpte başkanlık yaptım. İki dönem de Beşiktaş'ta yönetici olarak görev aldım'' dedi.

Türk futbolunun sorununun, futboldan gelen insanların yönetimde yer almamaları olduğunu savunan Vardar, ''En büyük sorun, futbol adamlarının dışlanması. Ayrıca bir diğer sorun altyapıya önem verilmemesi. Bunun yanında sosyal gelişmelere uzak bir anlayış var. Projelerimden en önemlisi onursal başkan Süleyman Seba felsefesini Beşiktaş'a yeniden getirmek olacak. Beşiktaş'a saygınlık kazandırmak istiyoruz. Bunu diğer kulüplere karşı da gerçekleştirmeyi arzuluyoruz'' diye konuştu.

Beşiktaş'ın kurtuluşunun öz kaynak düzenine dönüş olduğunu kaydeden Sinan Vardar, şunları söyledi:
''Altyapının başında 7 sene bulundum. Bizim dönemimizde yetişen 65 futbolcu şu anda profesyonel liglerde oynuyor. Bu çocukların birçoğu Beşiktaş'ta oynayacak düzeyde. En önemli kaynağımız bunlar olacak. Bunun yanında Beşiktaş'ın çok hızlı bir şekilde 100 bin üyeye çıkması lazım. Sosyal gelişmeyi sağlayıp bütün Beşiktaşlıların kulüp yönetiminde söz hakkı elde etmesini sağlamak lazım. Beşiktaş'ın lokali bile yok. Onursal başkanımız Süleyman Seba'nın felsefesine dönüp, kulübe yeniden saygınlık kazandırmayı planlıyoruz. Kulüp ekonomisi de çok önemli. Bugün kulüplerin çoğu ekonomik kriz yaşıyor. Bu konularla ilgili neler yapabileceğimizi önümüzdeki günlerde basın toplantısıyla açıklayacağım. Felsefemiz, özümüze dönmek olacak. Tabandan destek alıyorum. Beşiktaş'ın kurtuluşu öz kaynak.''

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN