Web Sürümüne Geç

  Devlerin kapışması

  Cuma 03.03.2012

  IFFHS'nin "Dünyanın En İyi Futbol Takımları" sıralaması değerlendirmesinde ilk 100'e giren iki Türk takımı Beşiktaş ile Trabzon, sadece galibiyeti hedefliyor

  ÇIKIŞA GEÇTiLER
  Türk futbolunun iki büyük takımı Beşiktaş ile Trabzonspor yarın Fiyapı İnönü Stadı'nda karşı karşıya geliyor. Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu'nun (IFFHS) "Dünyanın En İyi Futbol Takımları'' şubat ayı değerlendirmesinde, yarın kozlarını paylaşacak olan Beşiktaş ile Trabzonspor, yükselişini sürdürdü.
  Dev randevunun ekipleri Kara Kartal ile Karadeniz Fırtınası, sıralamada ilk 100'e girmeyi başaran iki Türk takımı oldular.

  RAKiPLER GERiLEDi
  Bir önceki ay 55. sırada bulunan siyah-beyazlılar, 45.'liğe yükselirken; geçen ay 81. olan Trabzonspor da 79'uncu sıraya çıktı. IFFHS'nin değerlendirmesinde ligin zirvesinde yer alan G.Saray 3 sıra gerileyerek 233'üncü olurken, bir diğer ezeli rakip Fenerbahçe de 10 sıra birden inerek Bursaspor ile birlikte 188'inci sırada yer bulabildi.

  ZİRVEDE YİNE BARCELONA VAR
  Beşiktaş ile Trabzonspor'un ilk 100 takım içine girmeyi başardığı listenin zirvesinde, İspanyol temsilcisi Barcelona bulunuyor. Barcelona'nın ezeli rakibi Real Madrid ikinci sırada yer alırken, Arjantin temsilcisi Velez Sarsfield ise üçüncü sırada. Ada ekipleri M. United dördüncü, M. City de beşinci olabildi.  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN