"Favori Galatasaray; çünkü..."

Çarşamba 07.03.2012 13:32

UEFA Avrupa Ligi'nde Atletico Madrid ile karşılaşacak Beşiktaş'ın Portekizli yıldız oyuncusu Simao Sabrosa, ''Çok yoğun maçlar olacak. Her iki takımda son ana kadar mücadele ediyor'' dedi.

İspanya'nın El Mundo gazetesinde bugün yayımlanan demecinde Simao, ''Atletico'nun favori gibi göründüğünü'' belirterek, sözlerine şöyle devam etti:

''Bu tür maçlarda önemli olan deplasmanda gol atmak. Braga'da bunu yaptık ve Calderon'da da aynısını yapmaya çalışacağız. Evimizdeki maçta herşey farklı olacak. Taraftarımızın baskısı çok fazla ve Atletico maçının önemli olduğunu bildiklerinden ilk dakikadan itibaren yanımızda olacaklar. Ama Atleticolu futbolcular buna alışıklar''

Simao ''evi'' olarak tanımladığı Madrid'e geri dönmekten çok mutlu olduğunu, Calderon'a tekrar ayak basınca büyük bir heyecan duyacağını ifade etti.

Öte yandan, Beşiktaş formasıyla Türkiye'de kendini ''çok önemli hissettiğini'' kaydeden Portekizli futbolcu, siyah beyazlı takımda ''önemli işler yaptığını ve takıma destek vermeye devam ettiğini'' söyledi.

Simao, Türk liginin ''3 büyükler, Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe arasında oynandığını'' anlatarak, ''Takımların çok eşit olduğu bir lig gibi görünse de bu yıl Galatasaray favori gibi gözüküyor çünkü sadece pazardan pazara oynuyor'' dedi.

Simao ayrıca ''çok güzel bir şehir'' dediği İstanbul'da, ''kahve içmekten veya Boğaz kenarında yemek yemekten büyük zevk aldığını, yaşamın sürekli hareketli olduğunu ve halkın enerjisinin pozitif yansıdığını'' dile getirdi. Kapalı Çarşı'ya sadece bir kez gidebildildiğini de anlatan Simao, şu anısını paylaştı:

''Çok eğlenceli bir yer, bağırışlar, çağırışlar... Orada dünyanın her dilinden konuşuyorlar! Çok hoş. Ama ne yazıkki sadece yarım saat kalabildim. Burada taraftarlar çok tutkulu, hemen fotoğraf istiyorlar. Kapalı Çarşı'dan koşarak çıkmak zorunda kaldım çünkü halk üstüme çıktı. Üstelik çok değişik bir şey çünkü burada sadece fotoğraf istemiyorlar, fotoğraftan sonra direkt olarak tişörtünü de istiyorlar''Yükleniyor
BİZE ULAŞIN