Gol atsam sevinemem

Çarşamba 07.03.2012

Eski bir A. Madrid oyuncusu olan Portekizli, "Taraftara ve arkadaşlarıma saygım var" dedi

ÖZEL BiR GÜN OLACAK
UEFA Avrupa Ligi'nde yarın Atletico Madrid ile karşılaşacak Beşiktaş'ın Portekizli futbolcusu Simao, çarpıcı açıklamalarda bulundu. 2007-2011 yılları arasında Atletico Madrid'de forma giyen Simao, bu kez Beşiktaş formasıyla İspanya'ya gelecek olmasından dolayı özel bir gün yaşayacağını söyledi. İspanyol spor gazetelerinde yayımlanan demeçlerinde Atletico maçını değerlendiren Simao, "Benim için gol atmak çok önemli ama Atletico'ya gol atarsam sevinmeyeceğim. Çünkü taraftara ve takım arkadaşlarıma çok büyük saygım var" dedi.

ÇOK SAKATIMIZ VAR
Atletico'nun altında bir takım olduklarını düşünmediğini ifade eden Simao, "Çok dengeli bir tur olduğu kanısındayım. Hedefe kitlenmiş, çalışkan iki takım görüyorum. Konsantrasyonunu bir dakika bile kaybeden yolda kalacaktır. Biz, Calderon'da gol atmaya çalışacağız. Biliyoruz ki, Atletico son haftalarda defansta çok iyileşti. Şu anda çok fazla sakat oyuncumuz var. Bu da yetmezmiş gibi üç günde bir maç oynuyoruz. Her şeye rağmen Madrid'de iyi şeyler yapabilecek, güçlü bir takıma sahibiz" ifadelerini kullandı.

FALCAO TEHLİKELİ
Beşiktaşlı Simao, Atletico'nun Kolombiyalı golcüsü Falcao'yu "gözetim altında'' tutmak gerektiğini söyledi. Portekizli futbolcu, İspanyol takımının yeni teknik direktör Simeone ile çok büyük bir değişime uğradığını, daha çok savaşan, kendini geliştiren, takım oyununu iyi oynayan bir ekip haline geldiğini vurguladı.

FUTBOL BURADA MÜTHİŞ
Simao, Türkiye'deki futbol sevgisinin bambaşka olduğunu dile getirdi. Portekizli oyuncu, "Burada futbol maçları unutulmaz bir şey. Gelen arkadaşlarım, akrabalarım gördüklerine inanamıyorlar. Burada bir maç izlemek olağanüstü'' yorumunu yaptı. Yıldız futbolcu ayrıca, "Neredeyse idman yapmaya bile vakit bulamıyoruz" ifadesini kullandı.Yükleniyor
BİZE ULAŞIN