Falcao'ya tespih hediyesi

Perşembe 08.03.2012 17:16

UEFA Avrupa Ligi'nde bu akşam oynanacak Atletico Madrid-Beşiktaş maçı öncesinde bir grup Beşiktaşlı taraftar, Atletico Madrid'in yıldızı Radamel Falcao'yu ziyaret ederek, üzerinde Beşiktaş amblemi bulunan bir tespih hediye etti.

Atletico Madrid'in maç öncesi kamp yaptığı AC Finca Oteli'ne gelen 5 Beşiktaşlı taraftar, Falcao ile kısa bir süre görüştü. Sakatlığından dolayı bu akşamki maçta tribünde olacak Arda Turan da kısa bir süre için otele gelerek, Türk taraftarlarla buluştu. Beşiktaşlı taraftarlar, görüşmede Türk futbolcuya İspanya'da başarı dileklerinde bulundular.

Futbolun güzel yönünün sergilendiği görüşme sonrasında açıklama yapan Beşiktaşlı taraftarlardan Erdal Keleş, ''Beşiktaşlı olan, tribünden yetişen ve 10 yıldır Madrid'de yaşayan bir arkadaşımız bize 'Falcao Beşiktaş taraftarına, tribün şovlarına hayran' dedi. Biz de ona bir jest yaptık ve Beşiktaş logolu bir tespih hediye ettik. Geleneklerimize uygun bir hediye olan tespihi armağan etmemiz onun da çok hoşuna gitti. Beşiktaş taraftarını zaten dünya tanıyor. Burada da herkes tanıdı'' şeklinde konuştu.

''Tespihi görünce Falcao'nun tepkisi ne oldu?'' sorusuna da ''Çok sevindi. Zaten Beşiktaş taraftarına hayranlığını biliyoruz'' diyen Keleş, Falcao'yu ileride Beşiktaş formasıyla görmek istediklerini de dile getirdi.

''Falcao belki iki sene sonra Beşiktaşlı olabilir, gönlü var, altyapıyı yaptık'' diye esprili bir konuşma yapan Şevket Ali isimli taraftar ise ''Beşiktaş taraftarını çok seviyormuş, o yüzden buraya geldik ve bizden bir isteği oldu. Bizim 3'lü şovumuza bayılıyormuş, hatta telefonunda bile onun görüntüsü vardı. 'Haftaya İstanbul'a geldiğimde 3'lü çekmek istiyorum' dedi. Biz de bu isteğini kabul ettik'' ifadelerini kullandı.

Şaşkın olduğu gözüken Falcao da ''Futbol kariyerinde ilk defa böyle bir şey yaşadığını ve çok memnun olduğunu'' söyledi. Kısa görüşmenin ardından hatıra fotoğrafları da çektirildi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN