Web Sürümüne Geç

Quaresma depremi

Cuma 10.03.2012

Madrid maçının ilk devresinde yokları oynayan Q7, Ordu ve Atletico rövanşında kadroya alınmayacak. Portekizli’nin süresiz kadro dışı kaldığı iddia ediliyor

ARTIK BARDAĞI TAŞIRDI
Beşiktaş'ta Atletico Madrid karşısında alınan 3-1'lik yenilginin faturası Quaresma'ya kesildi. İlk 45 dakika sahada kalan ve varlığıyla-yokluğu belli olmayan Portekizli yıldız kadro dışı bırakıldı. Devre arasında soyunma odasında Carvalhal'in "Bu gece aramızda inanmayan arkadaşlar var. Bize, inanan arkadaşlar gerekiyor. İnanmayan çıkıp gitsin" diyerek fırcaladığı Q7, "Bu şekilde gol atamayız, herkes geride 'gelsinler de savunalım' diye bekliyor" deyince ortam gerildi. Futbolcular Q7'ye sert tepki gösterdi.

CARVALHAL'LE TARTIŞTI
Futbolcular "Onun bu umursamaz halleri bizi kızdırıyor. Pisliklerini hep biz mi temizleyeceğiz!" diye isyan edince Carvalhal, Portekizli'yi oyundan almak zorunda kaldı. Oyundan çıkarıldığını öğrenen Quaresma, soyunma odasında bağırarak Carvalhal'e Portekizce sözler söyledi. Bunun üzerine Carvalhal yıldız oyuncuyu Ordu maçı ve Atletico Madrid rövanşının kadrolarına almama kararı verdi. Q7'nin süresiz kadro dışı kaldığı öne sürülüyor. Carvalhal'in daha önce kadro dışı bıraktığı Guti, ayrılmıştı.

ASLA BİR PROFESYONEL GİBİ DAVRANAMIYOR
Teknik direktör Ziya Doğan, Quaresma'nın performansını eleştirdi. Doğan, "Yaşadığı sakatlıklardan sonra form tutması kolay değil. Ülkesine gitti, kilo aldı geri geldi. Bu hareketler, profesyonel futbolcunun yapmaması gereken olaylar" dedi.

Q7, KARA KARTAL'IN KANAYAN YARASI OLDU
Beşiktaş camiasının sevilen ismi Kaya Çilingiroğlu da Q7'yi sert bir dille eleştirdi. Çilingiroğlu, "Quaresma Beşiktaş'ın kanayan bir yarasıdır, böyle olmaya devam edecek. Bir de Quaresma ile Carvalhal arasında sıklet farkı var" diye konuştu.

MÜTHİŞ YETENEKLERİ VAR AMA TAKIMA YARARI YOK
Nihat Kahveci, Quaresma'yı hem övdü, hem yerdi. Portekizli'nin dünyanın en yetenekli oyuncularından biri olduğunu belirten Nihat, "Bu yeteneklerini takım oyunu içerisinde kullanmalı. Bunu yapmazsan başarı gelmez" ifadesini kullandı.

SONUNDA İSYAN ETTİLER
Ricardo Quaresma'yı, Beşiktaş taraftarı da sildi. Maç sonrası siyah-beyazlı taraftarlar Portekizli oyuncuya büyük tepki gösterirken, bazı yorumlar şöyle:

* 1000 tane takımım olsa Quaresma'yı birine koymam. Anca top ayağına gelince oynar, cambazlık yapmaya çalışır. Ne defansa, ne hücuma katkı yok.

* Eğer top rakipteyse, pozisyon 5 metre yakınında olsa bile kılını kıpırdatmayan Quaresma ile falan olmaz bu işler.

* Quaresma büyük futbolcu olabilir ama o kadar negatif bir insan ki Beşiktaş'ın bu adam oyundayken büyük maç kazanması imkansız! n Quaresma'nın oyundan çıkışı ile son kez Beşiktaş forması giymiş olmasını diliyorum.

* Benim tahminim Ernst, soyunma odasında Quaresma'nın kafasını gözünü kırıp hastanelik etti, ikinci yarıya çıkamadı!

* Quaresma 45 dakikalık park gezintisinden sonra, şimdi bir banka oturdu dinleniyor!Yükleniyor
BİZE ULAŞIN