Web Sürümüne Geç

Sen bir hiçsin!

Pazar 11.03.2012

Q7, 'Seni çıkartıyorum' diyen hocasının üzerine yürüdü, 'çok ağır' küfürler etti... Önce kramponlarını, ardından formasını ve su şişelerini Carvalhal'in yüzüne fırlattı... " Seni buraya ben getirdim, kendini ne sanıyorsun. Ben olmazsam sen hiçbir şeysin!"

Beşiktaş'ta Portekizli yıldız Ricardo Quaresma'nın ipi resmen çekildi... Deplasmandaki Atletico Madrid maçının devre arasında yaşananların ardından kadro dışı bırakılan Q7'nin, sakatlıkları ve formsuzluğu dışında disiplinsiz hareketleri de artınca, Portekizli oyuncu gözden çıkarıldı. Büyük beklentilerle transfer edilen Quaresma'nın, takım arkadaşları ile uyum sağlamaması, saha içinde sistemden kopuk oyun yapısı ve her oyundan alınışında teknik kadroya gösterdiği tepki bugüne kadar bir şekilde tolere edilse de bardağı taşıran son damla 8 Mart'ta Atletico Madrid ile oynanan maçın devre arasında yaşandı. İşte dakika dakika soyunma odasında yaşanan 'skandal' olayın tüm ayrıntıları...

SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ
Yer,Vicente Calderon Stadı'nın soyunma odası. Beşiktaş maçın ilk yarısını 3-0 geride kapatmış ve futbolcular moralleri bozuk bir şekilde teknik direktör Carvalhal'in ikinci yarı için vereceği taktiği bekliyorlar. Carvalhal oyuncularını motive etmek için söylemlerde bulunurken, bir yandan da ikinci yarı için yapacağı değişiklikleri anlatmaya başlar: "İsmail oyuna sen giriyorsun. Quaresma, seni oyundan alıyorum. Veli, Quaresma'nın bölgesinde ikinci yarıda sen oynayacaksın." İşte bu sözlerin ardından soyunma odası adeta 'savaş alanına' döner.

KiMSE SAKiNLEŞTiREMEDİ
Oturduğu yerden ayağa kalkan Quaresma ilk olarak önünde duran su şişelerine ve diğer malzemelere tekme atarak Carvalhal'in üzerine yürüdü. Önüne ne gelirse tekmeleyen Quaresma, bir taraftan da Carvalhal'e Portekizce küfürler etmeye başladı. Quaresma'nın 'çok ağır' olarak nitelendirilecek küfürlerinin, Carvalhal'in ailesine yönelik olduğu ifade edilirken, tüm takımın gözü önünde yaşanan olay sonrası futbolcular şok içinde araya girmeye çalışsa da Quaresma yine durmadı. Küfür etmeye ara veren yıldız oyuncu, Carvalhal'e "Seni buraya ben getirdim. Sen kendini ne sanıyorsun. Eğer ben burada olmasaydım, sen burada olamazdın. Beni oyundan alamazsın, çünkü sen hiçbir şeysin" diyerek tartışmayı alevlendirdi.

BANA SAYGI GÖSTERECEKSiN
BUNLARLA da yetinmeyen Quaresma, önce üstündeki formasını çıkartıp, Carvalhal'in bulunduğu yere doğru attı. Daha sonra önünde duran kramponunu alıp Portekizli teknik adamın yüzüne fırlattı. Yaşanan olay sonrası cevap vermeyen Carvalhal, kendisine krampon fırlatılmasından sonra oyuncusuna döndü ve "Ben bu takımın teknik direktörüyüm ve kararlarıma saygı göstermek zorundasın" dedi. Quaresma bu sözlerin üzerine Carlos Carvalhal'e küfür etmeyi sürdürdü. Olayın şokunu atlatamayan futbolcular Quaresma ile ilgilenmeyip, Carvalhal ile ikinci yarı ne yapmaları gerektiğine dair konuşmalara başladılar. Yaklaşık 5 dakika devam eden bu skandal, Quaresma'nın duşa girmesi ve takımın ikinci yarı için son hazırlıkları yapmaya başlaması ile sona erdi.

QUARESMA DEFTERİ ARTIK KAPANMIŞTIR
Yaşanan olaylar Quaresma'nın son vukuatı olarak oyuncuların aklına kazınırken; Carvalhal de, Quaresma'yı bir daha kadroya almayacağını ifade etti. Maç sonrası İstanbul'a dönüş yolculuğunda bazı oyuncuları ile dertleşen Carvalhal'in, "Ben bu takımın başında olduğum sürece Quaresma forma giyemez. Onu kadro dışı bırakacağım. Tüm takımın önünde bana söylediği lafları duydunuz. Benim için Quaresma defteri kapanmıştır" dediği öğrenildi. Portekizli oyuncu Orduspor ve 15 Mart'taki A. Madrid maçlarında görev yapamayacak. Quaresma'nın sahalara ne zaman döneceği veya affedilip, affedilmeyeceği bilinmiyor. Bu sorunun cevabı 25 Mart'taki başkanlık İki Portekizli arasında yaşananlardan zararlı çıkan taraf seçimi sonrası belli olacak.Yükleniyor
BİZE ULAŞIN