Ateş çemberi

Çarşamba 14.03.2012

Beşiktaş ikinci golü bulsaydı, işimiz zor olurdu Çünkü İnönü Stadı'nın atmosferini iyi biliyorum

Beşiktaş'ın UEFA Kupası'ndaki rakibi Atletico Madrid'in milli yıldızı Arda Turan, zorlu maç öncesinde FOTOMAÇ'a özel açıklamalarda bulundu. İspanya'daki ilk maçtan önce Beşiktaş soyunma odasına giderek bütün takıma başarılar dilediğinin altını çizen Arda, "İlk yarı bizim takım, Quaresma ve Veli'nin olduğu alanı çok iyi kullandı. İsmail'in sol beke geçmesi ve takım kurgusunun değişmesiyle birlikte oyun dengelendi" dedi ve şöyle devam etti:

BOĞUCU BASKI BEKLİYORUZ
Maçın ilk yarısında yakaladığımız 3-0'lık skor, bizim takımı 60'tan sonra rehavete itti. Eğer Holosko ve Mustafa Pektemek biraz şanslı olsalardı, ikinci golü bulabilirlerdi. O zaman İnönü bizim için daha tehlikeli bir hal alırdı. Çünkü orası tam bir ateş çemberi. Arkadaşlara da 'İnönü'de farklı ve boğucu bir atmosferle karşılaşacağınızı bilmelisiniz. Farklı bir Beşiktaş izleyebilirsiniz' dedim. Zor bir 90 dakika bizi bekliyor."

ÇOK HEYECANLIYIM
Atletico Madrid'de forma giyen Arda, yarın akşam farklı duygular içinde İnönü'de olacağını söyledi. Şimdiden keyifli ve heyecanlı olduğunu ifade eden Arda, "Beşiktaş seyircisi özeldir, Çarşı özeldir.
En iyi atmosferler olmaz mı, olur. Keyifli sloganlar olmaz mı, olur. Ben de istiyorum ki takım arkadaşlarım Türkiye'deki, ülkemdeki güzel şeyleri görsün ve bu güzellikleri yaşasınlar. Ben de gururla bahsedeyim.
İnönü'ye çıkmayı iple çekiyorum" yorumunu yaptı.

Fatih DOĞANYükleniyor
BİZE ULAŞIN