Deriş: "Hedeflediğimiz gelir 305 milyon lira"

Çarşamba 14.03.2012 15:56

Beşiktaş Kulübü'nde 18-25 Mart'ta gerçekleştirilecek olağanüstü seçimli genel kurulda başkanlığa aday olan Bülent Deriş, yönetim kurulu aday listesini Divan Kurulu Başkanı ve Kulüp Başkan Vekili Yalçın Karadeniz'e verdi.

Beraberindekilerle birlikte Akaretler'deki kulüp binasına gelen Deriş, listesini teslim ettikten sonra yaptığı açıklamada, ''Buraya gelenlerin hepsi yönetim kurulu listesindeki arkadaşlarım değil. Yönetim kurulunda yer alan arkadaşlarımızı buraya getirmedik. Onları daha sonra teker teker tanıştıracağız. Şu anda listemizi verdik. Belli bir süreç var, tüzüğümüze uygun hareket ediyoruz'' dedi.

Önümüzdeki günlerde zaten üyelerle ve basınla bir araya gelip, tek tek projelerini anlatacaklarını kaydeden Deriş, ''Hedeflerimiz ve projelerimiz ortada. Bu hedef ve projelerle Beşiktaş'a hizmet etmek için buradayız'' ifadesini kullandı.

Bülent Deriş, basın mensuplarının, ''İronik bir durum yaşanıyor. Listeyi Divan Kurulu Başkanı ve aynı zamanda başkan adayı Karadeniz'e verdiniz'' demesi üzerine, ''Fark etmez, Yalçın Bey de bir başkan adayımız. Kendisini gördüm, konuştuk. Tebrik ettik, başarılar diledik'' diye konuştu.

Deriş, 3 adayın olması nedeniyle yarışın nasıl geçeceği yolundaki soruyu da, ''Şu anda herhangi bir yorum yapmak istemiyorum. Kongre üyelerimiz buna karar verecek. İnşallah Beşiktaş için hayırlı olan hangisiyse o olur'' diye yanıtladı.

Başkan adayı Deriş, aynı zamanda basın mensuplarına yazılı olarak verdiği açıklamayla, projeleri konusunda bilgiler sundu. Bu açıklamada, sorunları bildiklerini ifade eden Deriş, projeleri konusunda şunları kaydetti:

''Beşiktaş Derneği'nin gelirlerinin arttırılması, mali disiplin ve UEFA kriterlerine uyum, birincil hedefimiz olacaktır. Mevcut gelirlerle artış, taraftar kart projesi, tribün isim hakkı satışı, yeni üyelikler yapılması, stat gelirlerinin arttırılması, ürün çeşitliliği sayesinde artan Kartal Yuvası gelirleri ve başarıya endeksli gelirlerin artması neticesinde, görev yapacağımız dönemde ilk yıl için tüm kadromuzun inanarak hedeflediği gelir 305 milyon liradır.

Yeni dönemde Beşiktaş taraftarı daha modern bir statta, müzesi, üye lokali, Kartal Yuvası ve yemek mekanları ile bir aile ortamı içinde maçlarını seyredecek, geçmişine değer veren, yarına umutla bakan anlayışımız tüm camiamızı kucaklayacaktır.

Kısa zaman sürecinde hızlı bir çalışma gerçekleştiren ekibimizin ortaya çıkardığı projeler camiamıza ve tüm spor ailesine hayırlı olsun.''

BJK Nevzat Demir Tesisleri'ne altyapının çalışması için ilave iki adet futbol sahası yapılacağı aktarılan açıklamada ayrıca şu görüşlere yer verildi:

''Akatlar'a yapacağımız ikinci spor salonu, yönetim ve tüm idari birimlerin Şan Ökten Tesisleri'nde yeni binaya taşınması, amatör branşlar için Fulya Konaklama Tesisi, kulübümüze çeşitli branşlarda sporcu yetiştirecek Beşiktaş Spor Akademisi, Ümraniye'deki arsamızın ve Pendik Tesisleri'nin güncel imkanlarla değerlendirilmesi, Süleyman Seba Rezidans Projesi düşünülen ve Beşiktaşımızın geleceğine hizmet için oluşturulan çalışmalarımızdan sadece bir kaçıdır.''

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN