Web Sürümüne Geç

Carvalhal veda mı etti?

Çarşamba 14.03.2012 17:09

Yarın akşam 3-1'in rövanşında Atletico Madrid'le İnönü'de karşılaşacak Beşiktaş'ta, teknik direktör Carvalhal ve tecrübeli futbolcu Simao basın toplantısı düzenledi... Carvalhal, yaptığı açıklamada "Kaybedecek birşeyimiz yok, tarihe geçmek istiyoruz" dedi. Bu arada Quaresma'yla tartışan ve yolların ayrılacağı konuşulan Portekizli çalıştırıcının, toplantının ardından basın mensuplarının elini tek tek sıkması 'veda mı etti?' sorusunu akıllara getirdi.

Simao'nun açıklamaları:

Simao, BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde teknik direktör Carlos Carvalhal ile birlikte yaptığı basın toplantısında, UEFA Avrupa Ligi 3. tur rövanşında yarın çok önemli bir maça çıkacaklarını belirterek, ''Herkes için önemli bir maç. Taraftarımıza çok ihtiyacımız var. Hepimiz bu büyük güne hazırlandık. Maçı en iyi şekilde geçirmek istiyoruz. Bu maç bütün camia için çok önemli. Hepimizin birlik içinde olmamız gerekiyor'' diye konuştu.

İsteklerini gerçekleştirmek için kuvvetli olmaları gerektiğinin altını çizen Portekizli futbolcu, ''Maçın başından sonuna kadar iyi mücadele etmeliyiz. Elimize geçen fırsatları değerlendirmeliyiz. Madrid'deki maçın ikinci yarısındaki görüntüyü, yarın da sergilemeliyiz'' ifadelerini kullandı.

''Atletico Madrid için zor olacak''
''Taraftarımızın da vereceği destekle, yarınki maç Atletico Madrid için çok zor olacak'' diyen Simao, şöyle devam etti:

''Arkadaşlarımızla konuştuk. Herkes ne yapması gerektiğini çok iyi biliyor. Hocamızın verdiği direktiflerle bunları sahada yapmalıyız. Bunun için çabalayacağız. İlk amacımız gol yemeden goller atmak. Maçı 2-0 önde götürürken gol yersek, 3.'yü atmak zorundayız. Maç içindeki olaylara hazırlıklı olmalıyız. Amacımız maçın başından sonuna kadar baskımızı kurarak goller bulmak ve gülen taraf olmak.''

Eski takımı Atletico Madrid'e ilk maçta gol attığında sevinç gösterisinde bulunmadığının hatırlatılması üzerine Simao, ''Bizim ve camia için çok önemli bir maç. Hepimiz profesyoneliz ve görev yaptığımız yer için çalışıyoruz. Kulüp her zaman her şeyin üstündedir. Önemli olan kulübün mutlu olması. Başarırsak hem kulüp mutlu olur, hem de ben'' şeklinde konuştu.

Carvalhal'in açıklamaları:

"Bu oyuncuların hepsi yarın Madrid'i eleyip tarihe geçmek istiyorlar. Benim oyuncularımın hepsi şampiyon. Çünkü onlar bu şampiyonluk onurunu ve gururunu gösterdiler."

"Taraftarların gösterdiği desteğe de sahada karşılık vermek istiyoruz."

"Yarın skor ne olursa olsun oyuncularım bugüne kadar harika işler başardılar. Buna yarın da devam edecekler. Yarın sahada 11 tane şampiyon olacak. 7 tane de şampiyon oyuncu yedek kulübesinde bekliyor olacak. Bu tur zor mu zor. Atletico Madrid'e elenmeniz olağanüstü bir durum değil. Kazanıp Beşiktaş tarihine geçersek o önemli, bizim kaybedecek birşeyimiz yok.

"Biz bir sürü sıkıntı yaşadık ama bunlar takım içerisinde kaldı."

"Taraftarımız onlar için mücadele ettiğimizi biliyordur."

Etiketler Carlos Carvalhal
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN