Web Sürümüne Geç

Carvalhal'den olay yaratacak açıklama!

Cuma 16.03.2012 01:18

Beşiktaş'ın Atletico Madrid ile karşı karşıya geldiği karşılaşmanın ardından Portekizli teknik adam Carlos Carvalhal olay yaratacak açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş'ın UEFA Avrupa Ligi 3. Tur rövanş mücadelesinde karşı karşıya geldiği Atletico Madrid maçının ardından siyah-beyazlı takımın teknik direktörü Carlos Carvalhal olay yaratacak açıklamalarda bulundu.

"TARAFTARA TEŞEKKÜR EDİYORUM"
Beşiktaş taraftarının ciddi bir kalabalıkla takımı destekleyeceğini dün söylemiştim. Kendilerine teşekkür ediyorum. Futbolcular da maçın başından sonuna kadar mücadele etti. Takım maça baskılı başladı. Erken bir gol bulunabilse her şey daha farklı olabilirdi. Rakibe baskı uygulamayı hedefledik. Bunu bir şanssızlık olarak değerlendirebilirsiniz ancak rakibimiz diri bir görüntü çizdi." ifadelerini kullandı.

"CİDDİ BİR RAKİBE ELENDİK"
Bu sezon Avrupa'da başarılı bir grafik çizdiklerinin altını çizen Carvalhal, "UEFA'da bu sezon güzel bir performans gösterdik. Çok iyi ve ciddi bir rakibe elenerek Avrupa'ya veda ediyoruz. Biz elimizden geleni Türkiye için yaptık diye düşünüyorum. Bulunduğumuz konum Beşiktaş'ın Avrupa kupalarında elde ettiği en iyi 2. seviyedir. Artık yapmamız gereken kalan maçlarımıza odaklanmamız. Play-off'a kalıp elimizden geleni yaparak artık lige tutunmak istiyoruz."

"SAHADA OLAN HERKES FORMASININ HAKKINI VERDİ"
Ernst, Hilbert, Tanju gibi eksiklerle birlikte Quaresma'nın da oynamaması hakkında görüş bildiren Portekizli teknik adam, "Ben olmayan futbolculardan ötürü bir mazeret belirTmedim. Bugün sahada olan herkes formalarının hakkını verdi. Bu maçın kilidi ilk dakikalarda gol bulmak açacaktı. Zaman geçtikçe zaman Atletico Madrid'in lehine işledi." diye konuştu.

"RAKİPLERİMİZ HANGİ KUPADA MÜCADELE EDİYOR"
Beşiktaş'taki geleceğinin bu maçın ardından tartışılma ihtimalinin hatırlatılması üzerine Carlos Carvalhal, "Eğer bir eleştiri gelecekse bunun ne ile karşılaştırıldığı önemli. Eğer UEFA Kupası'ndan elenmemiz öne sürülecekse rakiplerimizin hangi kupalarda mücadele ettiğine bakılabilir." diyerek sözlerini noktaladı.
Etiketler Carlos Carvalhal
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN