"Atletico Türk cehennemini söndürüyor"

Cuma 16.03.2012 13:02

UEFA Avrupa Ligi'nde Atletico Madrid'in Beşiktaş'ı elemesine geniş yer ayıran İspanyol basını, ''Atletico Türk cehennemini söndürüyor'' ifadesini kullandı.

Marca gazetesi, Fiyapı İnönü Stadı'ndan 3-0'lık skor çıksa da Adrian'ın 25. dakika attığı gol sonrasında Atletico Madrid'in zihinsel olarak turu kazandığını savundu. İspanyol gazetesi, ''Beşiktaş, futbolcusundan daha çok taraftarının gürültü getirdiği bir takım'' yorumunda bulundu. El Mundo Deportivo da taraftarlarının takımı adlandırdığı gibi ''Büyük Atleti'' başlığını atarak, ''Kırmızı-beyazlılar Beşiktaş'ı sorunsuz geçti. Atletico Madrid, UEFA Avrupa Ligi kupasını kazanmaya aday'' dedi.

AS gazetesinde ise ''İstanbul'dan bir silindir geçti'' başlığı altında verilen haberde, ''Adrian, Falcao ve Salvio Beşiktaş'ı gömdü. Cehennemdeki zafer'' diye yazıldı. İspanyol gazetelerinden La Razon, ''Cehennemde terapi: Atletico, ilk yarıda turu garantiledi. Beşiktaş direniş gösteremedi'', El Mundo, ''Cehennem bile durduramadı. Atletico, Beşiktaş'ı rahat geçti'', El Pais ise ''Atletico tek başına oynuyor. Beşiktaş, Madrid takımı önünde klas ve arzudan yoksun bir şekilde gözden kayboldu'' ifadelerini öne çıkardı.

İspanyol basını maçın en iyi futbolcusu olarak ise Atletico Madrid'den Godin'i seçti. Atletico'daki Türk futbolcu Arda Turan için yapılan değerlendirmelerde ise şu ifadelere yer verildi:

''Arda için farklı bir maç oldu ve sahaya çıktığında hareketlerinden de bu gözlendi. Ama bir dakika bile olsun sahanın atmosferinn etkisi altında kalmadı. Arzuluydu ve sakatlıktan çıktığını gösterdi.''

Atletico Madrid Teknik Direktörü Diego Simeone ise maçın ardından yaptığı açıklamada, ''Arda, çok az futbolcunun başardığı şekilde futbolu okuyabiliyor. Kapanmayı, topu ayağında tutmayı biliyor ve ondan top çalmak çok zor'' dedi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN