Web Sürümüne Geç

Beşiktaş'ı ezdirmem

Cuma 17.03.2012

Fikret Orman: Ben hayal satmam, gerçekleri söylerim. Biz her zaman şampiyonluğa oynarız. Yıldırım Demirören'e 10 üzerinden 3 veririm

Beşiktaş başkan adayı Fikret Orman, A Haber ve TRT Spor'a çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte Orman'ın öne çıkan sözleri: "Hayatım boyunca kimseye hayal satmadım, olmayacak şeyler vadetmedim.
2014'te de adayım. Bana soruyorlar, '5 yılda kaç şampiyonluk sözü verirsiniz?' diye. Hiç vermem. Çünkü Beşiktaş, her zaman şampiyonluğa oynar. Borcu ben yapmadım, ama düzeltmek için taşın altına elimizi soktuk. Beşiktaş'ı ezdirmem."

BiZLER SiHiRBAZ DEĞiLiZ
"Yıldırım Demirören arkadaşım. Başkanlık dönemi için ona 10 üzerinden 3 verebilirim. Biz gelince, 'o gidecek, bu kalacak' demem. Kulübümüzü ayakta tutmak için bir kuruş bile zarar verecek hamlelerden kaçınmaya mecburuz. 28 senelik kongre üyesiyim, bu yüzden Beşiktaş'ın ruhunu iyi bilirim. Önce üzerimizdeki mali yükten kurtulmalıyız. 60-70 milyon TL gibi bir rakamla sezon sonunu getiririz. Kimse sihir yapmamızı beklemesin, ama bize güvensinler."

SEBA'DAN GÜÇ ALMAM
Fikret Orman, Süleyman Seba'nın seçimlere malzeme edilmesine çok üzüldüğünü söyledi. Orman, "Sayın Seba seçimler üstüdür. Ama ben gücümü Süleyman Seba'dan almam, genel kurul üyelerinden alırım" diye konuştu.

3 YÖNETİCİ NETLEŞTİ
Başkan adayı Fikret Orman, yönetim listesindeki isimlerden sadece üçünü açıklayacağını söyledi.
Orman, "Tamer Kıran, Ahmet Nur Çebi ve Ahmet Kavalcı listemde olacak. Değer isimleri 21 Mart'ta açıklayacağım" dedi.

RADİKAL KARARLAR VERMEMİZ ŞART
Fikret Orman, Beşiktaş'ın bütün oyuncularının değerli olduklarını belirterek, "Onun için Beşiktaş formasını giyiyorlar" dedi ama aba altından soba göstermeyi de ihmal etmedi. Orman, noktasal hareketleri zaman içinde yapacaklarını belirterek, "Biz geldikten sonra, futbol takımında gerekli olan değişiklikler varsa, radikal olarak yaparız. Kimseden çekinmeyiz" ifadesini kullandı.

ÖNCE BEŞİKT'AŞK' AŞKINIZ OLMALI
Başkan adayı Fikret Orman, camiadan sabırlı olunmasını istedi. Siyah-beyazlı taraftarların, Beşiktaş'ın sonuna 'k' harfi koyarak 'Beşiktaşk' yarattığını ve bunu müthiş bir slogan haline getirdiklerini belirterek, "Normalde bu kadar büyük bir yükün altına bir sevda olmadan girilmez" dedi. Orman, "Çok iyi bir yapılanma ile bir dünya kulübü haline geleceğiz, sadece biraz sabır" dedi.Yükleniyor
BİZE ULAŞIN