"Neşter vurmaya geliyoruz"

Cumartesi 17.03.2012 13:10

Beşiktaş Kulübü'nün, yarın çoğunluk sağlanamazsa 25 Mart Pazar günü yapılacak olağanüstü seçimli genel kurulu öncesinde başkan adaylığını daha önce açıklayan 100. Yıl Beşiktaş Bakırköylüler Derneği Başkanı Nazmi Koca, siyah-beyazlı kulübün sorunlarını sportif hedeflerinden uzaklaştırmadan çözeceklerini söyledi.

Nazmi Koca, Türkiye Spor Yazarları Derneği'nde (TSYD) düzenlediği basın toplantısında, siyah-beyazlı kulübün sorunlarını tespit ettiklerini ve taşın altına ellerini koymaya karar verdiklerini belirtti. Koca, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Biz diğer başkan adayları gibi asla kulübün içinde bulunduğu durumdan yararlanarak, taraftarlarımıza asla acıyı, kan ve gözyaşını vaat etmiyoruz. Beşiktaş'ı asla yoğun bakıma almayı planlamıyoruz. Biz sorunların farkındayız. Sorunları çok iyi biliyoruz. İşadamı kimliğimizle, Beşiktaşlılığımızla, Beşiktaş'ın sorunlarına neşter vurmaya geliyoruz.''

Kulübün eski başkanı Yıldırım Demirören'e borçlar konusunda ise Nazmi Koca, ''Beşiktaş'a verilen para, camiye verilen hayır gibidir. Asla geri alınmaz. Biz verdiğimiz her kuruşu hibe etmesini biliriz. '103 milyon lira alacağı var' deniyor. Yalnızca Tabata ile Nihat Kahveci'den doğan zarar 55-60 milyon lira. Biz her kuruşun hesabını soracağız. Beşiktaş'ın meselesi asla para değil, güçlü bir yönetim meselesidir'' ifadelerini kullandı.

Nazmi Koca'nın listesinden yönetim kurulu adayı olan işadamı Aydoğan Cevahir ise, Yıldırım Demirören'in adeta kaçarcasına Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığına aday olduğunu söyledi. Bir diğer başkan adayı Fikret Orman ile Yıldırım Demirören'in görüşmesini ''hata'' olarak nitelendiren Aydoğan Cevahir, ''Beşiktaşımıza asla zarar getirmeden, gerekirse adli mercilere başvurarak, Beşiktaş'ın zarara uğrayan tüm değerlerinin kişilerden hesabını soracağız. Fikret Orman'a da bu pazarlıklara girmemesini bir ağabey olarak tavsiye ediyorum'' dedi.

Aydoğan Cevahir, Beşiktaş'ın gelirlerini arttırarak ve marka değerini büyüterek mali sorunların üstesinden gelebileceklerine inandığını kaydetti.
Etiketler Nazmi Koca
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN