Önce ekonomi düzelmeli

Önce ekonomi düzelmeli
Çarşamba 21.03.2012

Başkanlık yarışında bir adım önde görünen Fikret Orman, "Önceliği mali konulara vereceğiz. Gerekirse Fernandes bile satılabilir" dedi

Olağanüstü genel kurula sayılı günler kala yönetim tarzını camia ile paylaşmayı sürdüren başkan adayı Fikret Orman, seçilmesi halinde önceliği ekonomik tabloyu düzeltmeye vereceğini söyledi. 8 yıl önceki kongrede Yıldırım Demirören'e kaybeden Fikret Orman, "Geride kalan 8 yılda değişen tek şey kulübün borcunun artması oldu. Kendi kendime 'Beşiktaş'a bugün sahip çıkmazsam ne zaman çıkacağım' diyerek başkanlığa aday oldum" dedi.

1 MİLYAR DOLAR HARCANDI
Son 8 yılda 1 milyar dolar harcandığını ileri süren Orman, "Bunlar taraftarın, halkın parası. Daha iyi stratejilerle kullanılmalı. Sezon başı sansasyonel oyuncular almak kolay ama asıl önemli olan sezon sonu ulaşılan noktadır. Radikal adımlar atmadan bu tabloyu bitiremeyiz. Elimde sihirli değnek olmasa da neyin nasıl yapılacağını iyi bilirim. Gerekirse Fernandes gibi kaliteli bir oyuncuyu bile satabiliriz. Ayağımızı yorganımıza göre uzatmalıyız" diye konuştu.

ALMANYA'DA BİR KULÜP
Altyapıyı çok daha iyi çalışır bir hale getirmeyi hedeflediğini ifade eden Fikret Orman, "Sadece yerli değil, yabancı futbolcuları da erken keşfetmek gerek. Gurbetçi oyuncuları daha iyi değerlendirmek için Almanya'da bir kulüp almayı düşünüyorum" diye konuştu.

LİSTEM HENÜZ NETLEŞMEDİ
Seçim listesini açıklama konusunda isteksiz davranan Fikret Orman, listesinin henüz netleşmediğini söyledi. İsimlere hemen tepki geldiğini ifade eden Orman "Listemi hür irademle, arkadaşlarımla hazırlayacağım" dedi.

PARA VERMEK ZORUNDAYIZ
Kulübün acil olarak 50-60 milyon dolara ihtiyacı bulunduğunu söyleyen Fikret Orman, "İlk başta biraz cepten koyacağız tabii. Herkes mali durum hakkında konuşuyor. İnceleme yapıp, genel kurula sunacağız" açıklamasını yaptı.

DEMİRÖREN İLE ALACAĞI İÇİN KONUŞACAĞIM
Fikret Orman, kulüpten 103 milyon TL alacağı bulunan ve bu konuda yaptığı açıklamalarla kamuoyunun kafasını karıştıran eski başkan Yıldırım Demirören ile seçim sonrası görüşeceğini dile getirdi. Başkan olması halinde Demirören ile bir araya geleceğini belirten Orman, "Kendisi, eylülde 20 milyon TL'lik ödeme alacağını söyledi" hatırlatması üzerine ise "İnşallah" demekle yetindi...

YENİ STAT PROJESİ BİR AN ÖNCE GERÇEKLEŞMELİ
İnönü Stadı'nın yenilenmesi konusunda son derece istekli olduğunu vurgulayan Fikret Orman, "Projenin çizildiğini biliyorum ama henüz görmedim. Başbakanımız'ın yeni statlar konusundaki düşüncesi de lehimize. Belki yasal olarak bir süre beklememiz gerekebilir ama izin çıkınca vakit kaybetmeden düğmeye basmamız gerektiği kanaatindeyim" ifadesini kullandı.Yükleniyor
BİZE ULAŞIN