11 bin 611 üye oy kullanabilecek

11 bin 611 üye oy kullanabilecek
Cuma 23.03.2012 13:01

Beşiktaş Kulübü'nde 25 Mart Pazar günü yapılacak olağanüstü seçimli genel kurulda 11 bin 611 üyenin oy kullanabileceği açıklandı.

Beşiktaş Kulübü Seçme ve Sicil Kurulu Başkanı Firuz Drahşan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İstanbul Kongre Merkezi Harbiye Salonu'nda gerçekleştirilecek kongrede 11 bin 611 üyenin oy verme hakkına sahip olduğunu söyledi.

Drahşan, güzel ve geniş bir salonda olağanüstü kongreyi gerçekleştireceklerini belirterek, ''Bu seçimde 24 sandıkta üyelerimiz oy verebilecek. Daha önceki kongrede 20 sandık vardı. Seçim yapacağımız kongre salonu çok güzel ve rahat. Sandıklar bu yıl şeffaf olacak. Kulvarlar, üyelerimizin sandıklarına rahat ulaşmasını sağlayacak. Salon kapıları saat 09.00'da açılacak. Kongre ise saat 10.00'da başlayacak. Olağanüstü kongrenin başında seçimli divan kurulu başkanlığı belirlenecek. Daha sonra 3 başkan adayı birer konuşma yapacak. Konuşmalar bittikten sonra oy verme işlemi başlayacak. Saat 17.00'ye kadar üyelerimiz oy verebilecek'' dedi.

Sayım için iki bölüm hazırlayacaklarını kaydeden Firuz Drahşan, ''Başkanlık divanın oturduğu masada ve yanındaki bölümde sandıklar açılacak. Bir bölümde sandıklar açılacak, öbür bölümde sayım yapılacak. Ayrıca arkadaşlar salonun yerini karıştırmasın. İstanbul Kongre Merkezi'nde Harbiye Salonu'nda kongremizi yapıyoruz'' diye konuştu.

Seçme ve Sicil Kurulu Başkanı Firuz Drahşan, kavga ve gerginlik olmadan olağanüstü seçimli genel kurulu gerçekleştirmeyi istediklerini vurgulayarak, ''Özellikle İstanbul dışından gelen üyelerimizden ricam, yanlarında misafirlerini getirmesinler. Üyelerimizin yanlarında gelen misafirler salona alınmayacak. Buna dikkat etsinler. Ayrıca, oy verecek üyelerimiz yanlarında nüfus cüzdanlarını ve üye kartlarını da mutlaka bulundursunlar'' dedi.

Beşiktaş Kulübü'nde 25 Mart Pazar günü yapılacak olağanüstü seçimli genel kurulda başkanlığa seçilecek isim, 2014 Ocak ayına kadar bu görevi yürütecek. Olağanüstü seçimli genel kurul olması nedeniyle normal kongrenin bir yıl ileriye atıldığı ve bundan sonraki seçimin 2014 Ocak ayında gerçekleştirileceği bildirildi.

Etiketler Beşiktaş
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN