Web Sürümüne Geç

  Sandık başına

  Sandık başına
  Cumartesi 25.03.2012

  Demirören'in Futbol Federasyonu Başkanı olmasıyla boşalan koltuk için Orman, Deriş ve Koca yarışacak. Kazanan, 2014'e kadar görev yapacak

  10.00'DA BAŞLIYOR
  Beşiktaş, 33. başkanını seçmek için sandık başına gidiyor. Yıldırım Demirören'in Futbol Federasyonu Başkanı seçilmesiyle başlayan süreçte bugün Fikret Orman, Bülent Deriş ve Nazmi Koca kulübün yeni başkanı olmak için yarışacak. İstanbul Kongre Merkezi'nde 10.00'da başlayacak seçimli kongrede aidatını yatıran 11 bin 611 üye 24 sandıkta oy kullanabilecek. Oy verme işlemi saat 17.00'ye kadar sürecek. Beşiktaş, yarınki İstanbul BŞB maçına yeni başkanla çıkacak.

  GERGİNLİK ÇIKMASIN
  Seçimin favorisi görünen Fikret Orman turuncu, Bülent Deriş mavi, Nazmi Koca ise beyaz renkli oy pusulasıyla seçime katılacak. Seçimli olağanüstü genel kurul olması nedeniyle seçilen başkan ve yönetim 2014 Ocak'a kadar görevde kalacak. Seçme ve Sicil Kurulu Başkanı Firuz Drahşan kavga ve gerginlik olmadan bir genel kurul gerçekleştirmeyi istediklerini belirterek, "Oy kullanacaklar yanlarında mutlaka nüfus cüzdanı ve üye kartlarını bulundursun" dedi.

  ÖNCE SÖZ SONRA OY
  Kongre salonu 09.00'da açılacak. Kongre ise Divan Kurulu Başkanı seçilmesiyle başlayacak. Saat 10.00'da başkan adayları birer konuşma yapacak. Konuşmalar bittikten sonra oy verme işlemine geçilecek. 24 şeffaf sandıkta üyeler oylarını verebilecek.

  MİSAFİR GETİRMEYİN
  Seçme ve Sicil Kurulu Başkanı Firuz Drahşan, özellikle İstanbul dışından gelen üyelerin yanlarında misafir getirdiklerini belirterek, "Üyeler dışında kimse salona alınmayacak. Sıkıntı olmaması için herkes kurallara uymalı, yanında misafir getirmemeli" dedi.

  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN