Web Sürümüne Geç

"Ne bir stat projesi, ne de bir stat izni gördüm"

"Ne bir stat projesi, ne de bir stat izni gördüm"
Pazartesi 26.03.2012 14:09

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Beşiktaş'ın, Beşiktaşlıların istediği şekilde yönetileceğini söyledi.

Siyah-beyazlı kulübün dün yapılan olağanüstü seçimli genel kurulunda başkanlığa seçilen Fikret Orman, bugün yönetim kurulu üyeleriyle birlikte, kulübün futbol şubesinin kurucularından Şeref Bey'in Yahya Efendi Türbesi'ndeki mezarını ziyaret edip, dua okudu.

Orman, daha sonra yaptığı açıklamada, kulübün bu kadar taraftarının olmasına, bu kadar insanın gönlünde yer etmesine sebep olan ve kulübün kuruluşunda harcı olan insanların bulunduğunu belirterek, şunları kaydetti:

''Biz bugün buradaysak, bu kadar itibar görüyorsak onların sayesinde. Onların çizmiş olduğu vizyon sayesinde. Beşiktaşlılığımızdan gurur duyuyorsak her şeyi onlara borçluyuz. Şeref Bey bizim için önemli bir insan. Ondan sonra gelen Baba Hakkı gibi bütün büyüklerimiz de çok önemli. Bu işe ilk harcı koyan Şeref Bey'i ziyaret etmek istedik, arkadaşlarımızla birlikte hayır duamızla işimize başlayalım istedik.''

''Beşiktaşlıların istediği şekilde...''


Beşiktaş'ın, Beşiktaşlıların istediği şekilde yönetileceğini anlatan Orman, ''Bir tek çizgimiz var, o da Beşiktaşlılık çizgisidir. Bunun haricinde hiçbir konuyla ilgilenmiyoruz'' dedi.

Teknik direktör Carlos Carvalhal ve Portekizli futbolcuların gönderileceği yönünde spekülasyonlar yapıldığının hatırlatılması üzerine Orman, ''Oyuncularla alakalı olarak, sezon sonuna kadar takımın halini görmek istiyorum. Biz daha mazbatamızı almadık. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımla tartışmadan bir konuda karar vermem. Paylaşımcı bir yönetim anlayışım var. Şu anda yönetimdeki hiçbir arkadaşımla bu konuyu konuşmadık. Yarın saat 16.00'da mazbatamızı alacağız, daha sonra da yönetim kurulunda konuşur, fikrimizi beyan ederiz'' ifadelerini kullandı.

''Önce mali disipline ihtiyacımız var''

Beşiktaş Kulübü'nün eski başkanlarından Serdar Bilgili'nin ''Yeni yönetimden 2-3 yıl sportif başarı beklenmesin, mali başarı beklensin'' dediğinin hatırlatılması üzerine Fikret Orman, şunları söyledi:

''Aday olduğumdan bu yana benzer ifadeleri kullanıyorum. Beşiktaş'ın her zaman hedefi şampiyonluktur ama, Beşiktaş'ın mali sıkıntı içinde olduğunu herkes kabul ediyor. Önce biraz mali disipline ihtiyacımız var. Beşiktaş'ı ekonomik olarak bir çizgiye getirmemiz lazım. İlk hedefimiz bu. 'Çok yıldız transferler yapacağız, seneye şampiyon olacağız' gibi arkası dolu olmayan iddialı laflar etmenin manası yok. Mevcut borçları ödemek için kaynak yaratmak lazım. Yeni transferler için konuşmak çok erken. Önümüzde 2 aylık bir süreç var. Çok aceleci olmayın, bizden çok acele hareketler beklemeyin. İlk önce durum tespiti yapacağız, planlama yapacağız, sonra seri olarak icraatlara başlayacağız.''

''Yapılması gereken çok iş var''

''Beşiktaş'ta yapılması gereken çok iş var, biz de bunun için buradayız'' diyen Orman, ''Ağlanıp sızlanacak bir durum yok. Geriye dönüp, 'Şöyleydi' demenin de manası yok. Biz artık çözüm bulmak, yeni bir sayfa açmak için buradayız, elimizden geleni yapacağız'' diye konuştu.

Orman, transferle ilgili bir soruya, ''Transfer döneminde değiliz. Benim işim transfer yapmak değil. İlk etapta teknik kadroyla konuşacağım. Play-off var önümüzde ve bu takımla oynayacağız. Şu anda gündemimiz transfer değil, önümüzde play-off var'' yanıtını verdi.

Play-off'ta hangi takımı şanslı gördüğü sorusuna ise Fikret Orman, ''Ben Beşiktaş'ın başkanıyım, herhalde Beşiktaş'ı avantajlı görürüm'' cevabını verdi.

Stat projesi

Fikret Orman, stadın durumuyla ilgili bir soru üzerine de, ''Ne bir stat projesi gördüm, ne de bir stat izni gördüm. Çarşamba günü gündemlerimizden biri odur. Eski yöneticimiz, değerli büyüğümüz Orhan Saka'dan bilgi alacağız. Beşiktaş'ta devamlılık esastır. Bilgileri alalım, sonra paylaşırız'' diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'in kutlama mesajlarının olduğunun hatırlatılması üzerine dez Orman, ''Sağ olsunlar. Netice itibariyle Beşiktaş'ı temsil ediyorum. Onlar da Beşiktaş'a gönül vermiş insanlar, sağ olsunlar'' dedi.
Etiketler Fikret Orman
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN