Web Sürümüne Geç

Türk gibiyim

Türk gibiyim
Çarşamba 29.03.2012

"İstanbul'da tam olarak beklediğimi buldum. Önceleri trafikte biraz sinirleniyordum ama artık alıştım. En iyi yerli futbolcu Selçuk İnan"

Siyah-beyazlı taraftarların en çok ilgi gösterdiği isimlerden biri olan Hilbert, kendisini Türkler'e yakın hissettiğini söyledi. Çocukluğunun sadece Türkler'in olduğu bir ortamda geçtiğini belirten Alman yıldız, Hayatım Futbol'a verdiği röportajı şöyle sürdürdü: "O nedenle İstanbul'a gelirken neyle karşılaşacağımı az çok biliyordum. Zaten trafik sıkışıklığı dışında hiçbir şey beni şaşırtmadı. Önceleri trafik beni sinirlendiriyordu ama artık alıştım. Almanya'da trafik ile ilgili şikayet duyduğumda gülüyorum."

ALEX ÇOK BÜYÜK YETENEK
"Türkler çok duygusal. Derbilerdeki atmosferi yaşamadan biliyordum. Tek sorun taraftarlığın bazen fanatizme kayması. Alman ve Türk futbolu arasındaki en önemli fark yapılan yatırımlar ve hırs. Almanya, altyapı konusunda önemli atılımlar yaptı. Çocuklar geleceğe pedagojik açıdan da iyi hazırlanıyor. Türkler, hırsı ve küçük başarılarla tatmin olmamayı öğrenmeli. F.Bahçeli Alex çok büyük bir yetenek. En iyi yerli ise Selçuk İnan."

MANUEL FERNANDES SÜPER LİG'E FAZLA
Hilbert, hayran olduğunu söylediği Fernandes'e övgü yağdırdı: "Nadir rastlanacak atletik bir vücut yapısına sahip. Teknik açıdan kusursuz. Saha görüşü, arkadaşlarını fark etmesi o kadar iyi ki kenar oyuncusu olarak onunla oynamak büyük ikramiye gibi. Açık konuşmak gerekirse Süper Lig'e fazla. İngiltere ya da İspanya'da oynamalı."

Q7'NİN EKSİĞİ VAR
Kariyeri boyunca hep çalışarak kendisini ispatlamak zorunda kaldığını belirten Hilbert, para konuşmayı sevmediğini söyledi. Sıkıntı da yaşasa bunların kulüp içinde kalması gerektiğini vurgulayan Hilbert, Quaresma'yı ise şu sözlerle anlattı: "Ricardo, sahaya ofansif anlamda bir şeyler yapma hedefi ile çıkıyor. Savunmayı pek düşünmüyor. Bazı şeyleri sonradan öğrenmek kolay değil. Ama onu uyardığımda beni anlıyor. Bunu düzeltmesi gerek."
Etiketler Hilbert, Beşiktaş
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN