Hayalci değilim

Hayalci değilim
Cuma 30.03.2012

"Kafamızı kaldırıp gökyüzüne değil, yere bakmamız şart Biz kazanmalıyız, G.Saray kaybetmeli. Gerçek olan bu!"

Beşiktaş Teknik Direktörü Carlos Carvalhal, siyah-beyazlı kulübe geldiği günden bugüne kadar yaşadıklarını tüm açıklığıyla yazarımız Gökhan Dinç'e anlattı. İşte Portekizli hocanın ağzından Beşiktaş: "Şampiyonluk konusu çok önemli ama realist olmak zorundayız. Eğer Beşiktaş şampiyon olmak istiyorsa bütün maçlarını kazanmak zorunda ve aynı şekilde G.Saray'ın da puan kaybetmesi lazım, gerçek olan bu! Burada ayaklarımız yere basmalı. Kafamızı kaldırıp göğe değil, biraz daha yere bakmalıyız. Elbette her an her şey olabilir. Bunun için çabalayacağız.

GELECEKLE iLGiLi KAYGIM YOK
İlk yapmamız gereken tüm maçlarımızı kazanmak. G.Saray, Ordu gibi zor bir rakiple oynayacak. F.Bahçe-
Trabzon derbisi var, ikisi de kazanamaz! Şunu unutmamamız gerek, taraftarımızın itici gücüne ihtiyacımız var, bunu bekliyoruz.

Herkes benim önümüzdeki yıl kalıp-kalmayacağımı konuşuyor. Benim gelecekle ilgili kaygım yok. Ben Beşiktaş'ı hiçbir zaman basamak olarak görmedim, sadece hizmet etmek için buraya geldim. Görevimin son dakikasına kadar da hizmet etmeye devam edeceğim. Ve gerçekten işimi zevk alarak yapıyorum. Evet, teklif aldım, alıyorum da ama değerlendirmiyorum.

ARTIK POZiTiF BAKABiLiYORUZ
Beş hafta öncesinde, futbol içindeki bahsettiğimiz olgulardan hepsi tamamdı. Sonrasında insanlar karamsarlığa düştü, bunun sebebi Yıldırım Demirören'in gitmesiydi. Sıkıntımızı kendisine söyleyince, bunun ertesi gün çözüleceğini biliyorduk. Onun verdiği güven bir anda ortadan kayboldu. Yönetim olmayınca herkes 'problemler nasıl çözülür ya da kime gitmeliyiz' kaygısı yaşadı. Neyse ki fazla uzun sürmedi. Bir süre önce yeni başkan ve yeni yönetimin iş başı yapması, bize tekrardan güven verdi. İnsanların, 'figür' anlamında karşılarında birinin olması, düşünceleri de 'pozitif' değiştirdi. Hepimiz
rahatladık."

AİLEVİ SIKINTI YAŞADIK AMA GEÇTİ
Asıl yola giden noktaya, birçok bağlantı vardır. Kazanma dinamiği dediğimiz olgu, hep üzerine koyarak, onu inşa ederek ortaya çıkan bir durumdur. Eğer takım mücadeleci ise, hoca da mücadeleci ise kişiler ve takımlar bir sonraki gün zaten içinde olan bu savaşma ve kazanma azmi ile kaybetmezler. Biz en son dönemde ailevi bir sıkıntı yaşadık diyebilirim. Şimdi ise yeniden bir ailemiz var.

BOLU'DA ÇILDIRDIM
Hepimizin sinirlendiği zamanlar oluyor. Ama ben en çok Boluspor maçında kızdım, hatta çıldırdım.
11 yaşımdan beri futbolun içindeyim ve ilk defa bu kadar sinirlendiğimi hatırlıyorum. Yaşadıklarımı söylemesem daha iyi olacak, hiç gerek yok! Düşündükçe yine geriliyorum. Ama geçti, yola devam ediyoruz.

BEŞİKTAŞ'TA 'ÇETE' YOK
Bir futbol takımı içinde aynı ülkeden çok sayıda oyuncu olunca, böyle kavramlardan bahsedilir. Beşiktaş'ta bir 'Çete' yok. Quaresma özel bir oyuncu, ama yanlış yaptı ve cezasını çekti. Takımın önünde benden özür dilediği için tekrar takıma dahil oldu. Ben, isimlere göre hareket etmem,
etmedim de.

FERNANDES SATILABİLİR!
Fernandes son dönemde öne çıktı, herkes onu konuşuyor. Beşiktaş çok büyük kulüp ve buradan çok büyük oyuncular geçmiştir. Fernandes'in de sözleşmesi biter, ama Beşiktaş kazanmaya devam eder. Beşiktaş, bir oyuncuya bağlı değildir. Fernandes burada mutlu, bunu biliyorum.

Gökhan DiNÇ
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN