Avrupa yolunuz açık

Avrupa yolunuz açık
Çarşamba 02.05.2012

Başkan Orman'ın savunmayı bizzat yapması ve samimi konuşması UEFA Disiplin Komitesi'nden 'geçer' not aldı! UEFA, Beşiktaş'ın cezasını ötelerken; temsilcimiz 5 yıl içinde kriterlere uygun davranmazsa 2 sene kupalara gidemeyecek

Beşiktaş'a UEFA'dan sevindirici haber geldi. UEFA Disiplin Komitesi, dün savunmasını yapan Beşiktaş'ın, Avrupa kupalarına katılabileceğini müjdeledi. Siyah-beyazlılar bir süre önce; kulüp lisans ve finansal fair-play kurallarının 65. maddesindeki ''futbol kulüplerine vadesi geçmiş borçlarının olmaması'' ve 66. maddesi ''Çalışanlara ve/veya vergi dairelerine vadesi geçmiş borçlarının olmamasına'' ilişkin hükümlerle ilgili olarak, mevzuat ihlali gerçekleştirmiş olma ihtimali nedeniyle UEFA tarafından Disiplin Kurulu'na sevk edilmişti.

DÖRT DÖRTLÜK BİR SAVUNMA
Bunun üzerine işin uzmanlarıyla birlikte çalışmalara başlayan ve dört dörtlük bir savunma hazırlayan başkan Fikret Orman, dün yanına avukat Emin Özkurt'u da alarak Nyon'daki UEFA genel merkezine gitti. Saat 15.00'te Disiplin Komitesi'nin karşısına çıkan Fikret Orman, siyah-beyazlı kulübün savunmasını bizzat kendisi yaptı. Orman'ın samimi tavrı UEFA yetkilileri tarafından da inandırıcı bulununca, Beşiktaş'ın önümüzdeki sezon Avrupa kupalarına katılmasına izin verildi.

500 BİN EURO CEZA KESİLDİ
Başkan Orman ve avukat Özkurt, toplantı sonrası, "Gayet iyi bir netice aldık. Beşiktaş ve Türk futbolu açısından önemli bir virajı kazasız bir şekilde döndük. UEFA Disiplin Komitesi, Beşiktaş'a ertelenmiş bir ceza verdi. Eğer Beşiktaş, 5 yıl içerisinde UEFA kriterlerine aykırı davranırsa 2 yıl Avrupa'ya gidemeyecek. Geçen sezon Avrupa Ligi'nde mücadele etmemiz sebebi ile 500 bin euro para cezası verildi" dediler. Bu karar camiada büyük sevinçle karşılandı, Orman'a destek verildi.

NİYE PFDK'YA SEVK EDİLDİK?
Beşiktaş, TFF'nin kendilerini PFDK'ya sevk etmesiyle ilgili olarak, "Hangi delillere dayanarak, neyle suçladığımızı bilmiyoruz" açıklamasını yaptı. Resmi sitede, "Gelişmeleri dikkatle ve serinkanlılıkla takip ediyoruz. Resmi suçlamalar elimize ulaştığında ayrıntılı açıklama yapılacak, Beşiktaş'ın hakları ve hukuku, sonuna kadar savunulacaktır" ifadeleri kullanıldı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN