"Bu defa neticeye yansıdı"

"Bu defa neticeye yansıdı"
Perşembe 03.05.2012 23:17

Beşiktaş Teknik Direktörü Tayfur Havutçu, oyuncularını Fenerbahçe maçında gösterdikleri mücadele nedeniyle kutladı. Daha önceki maçlarda da iyi oynadıklarını belirten Havutçu bu defa iyi futbollarının neticeye yansıdığını dile getirdi.

Havutçu, karşılaşma sonrası katıldığı basın toplantısında, futbolcularının oyun disiplinine sadık kaldıklarını ve iyi mücadele ettiklerini belirterek, "Süper Final'de diğer 3 maçta da iyi şeyler yaptığımıza inanıyoruz. Ancak maalesef bunlar neticeye yansımadı. Bugün istediğimiz 3 puanı aldık. Önümüzde iki maç var. Kalan maçlarda da Beşiktaş'a yakışır şekilde mücadele edeceğiz" diye konuştu.

Takımın üzerinde uzun süredir galip gelememenin baskısının olduğunu ifade eden Havutçu, "Bu galibiyet bizim için çok önemli. Taraftar, yönetim, camia olarak böyle bir galibiyete ihtiyacımız vardı. İnşallah sezon bittiğinde oturup bütün konuları değerlendireceğiz. İnancımızı hiç yitirmedik. İyi bir takımız" şeklinde konuştu.

Havutçu, son olarak tribünleri dolduran kadın ve çocuk taraftarlara değinerek, "Bugün tribünlere gelen kadın, çocuk ve genç taraftarlarımıza teşekkür ediyoruz" dedi.

"Hiçbir şey bir anda değişmiyor"

Genç teknik adam, yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada ise özellikle play-off'lara başlarken "Yeni bir başlangıç yapmak istiyoruz" dediklerini hatırlatarak, şöyle konuştu:

"Hiç bir şey bir anda değişmiyor. Oynadığımız diğer karşılaşmalarda da iyi sinyaller verdiğimizi düşünüyorum. Zaman zaman iyi oyun ortaya koyduk. Yakaladığımız net pozisyonlarımız vardı. Özellikle 60. dakikadan sonra oyun daha farklı olabilirdi. Oyuncularımıza hiç bir zaman inancımızı yitirmedik. Aynı şekilde çalışıyoruz. Öncelikle camia olarak, hem taraftar hem yönetim olarak daha iyi şeylere layığız. İnşallah önümüzdeki sezon daha iyi şeyler olacağına inanıyorum."

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman'ın Beşiktaş'ı mücadelesi nedeniyle tebrik ettiğinin belirtilmesi üzerine Havutçu, "Teşekkür ediyoruz. Diğer karşılaşmalarda da iyi mücadele ettik ama maalesef neticeye yansımadı. Yakaladığımız pozisyonlar vardı. Ancak bugünkü oyunumuzdan memnunum" demekle yetindi.
Etiketler Tayfur Havutçu
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN