Kartal'a acı reçete

Kartal'a acı reçete
Perşembe 03.05.2012

Başkan Fikret Orman Uefa'ya 'mali' açıdan düzelmeyi garanti etti

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, İsviçre'de UEFA yetkilileriyle yaptığı görüşmede siyah- beyazlı takımın önümüzdeki sezon için Avrupa'ya katılması konusunda vize alırken, karşılığında önemli sözler verdi. Başkan Orman'ın UEFA'ya sunduğu kulübün mali yapısının düzeltilmesiyle ilgili yaptırım paketi 'acı reçete'ye benzetilirken, bu durumdan futbolculardan kulüp personeline kadar herkesin etkileneceği belirtildi. İşte UEFA'ya garanti edilen sözler:

EURO DEVRi BiTTi
Kulübe mali açıdan aşırı yük getiren Quaresma, Almeida, Fernandes gibi oyuncular satışa sunulacak ve kulübün mali yapısı bu şekilde düzene sokulacak. Mevcut futbolcuların alacakları tamamen TL'ye dönecek. Sivok gibi TL üzerinden parasını almak istemeyen futbolcuların sözleşmeleri kesinlikle yenilenmeyecek. Sözleşmeleri gereği paralarını euro üzerinden alan futbolcular da TL'ye dönmeyi kabul etmezse, sezon sonundan itibaren satış listesine konacak. Ayrıca herhangi bir geliri bulunmayan bazı amatör şubeler de kapatılacak.

SİHİRLİ BİR DEĞNEK YOK
Başkan Fikret Orman, "Benim elimde olmadığı gibi, kimsenin elinde sihirli değnek yok" dedi. UEFA'dan Avrupa vizesini alan Orman, "Her Beşiktaşlı gibi ben de bir an önce kulübümüzün hak ettiği noktaya gelmesini arzuluyorum. Beşiktaş'ı içine düşürüldüğü bu durumdan kurtarmak için zamana ve desteğe ihtiyaç olduğunu unutmamalıyız" diye konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN