Rüştü'ye ceza geldi

Rüştü'ye ceza geldi
Perşembe 03.05.2012 19:00

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Beşiktaş'ın kalecisi Rüştü Reçber'e, Fenerbahçe maçı sonrası sportmenliğe aykırı açıklamalarda bulunduğu iddiasıyla 1 maç men cezası verdi.

TFF'den yapılan açıklamaya göre, gündemindeki maddeleri görüşen PFDK, Spor Toto Süper Final Şampiyonluk Grubu'nda yapılan Fenerbahçe-Beşiktaş maçı sonrasında hakem Halis Özkahya hakkındaki açıklamaları nedeniyle, Beşiktaş kalecisi Rüştü Reçber'e 1 maç men cezası uyguladı. Kurul, Beşiktaş Kulübü'ne de "takım halinde sportmenliğe aykırı hareket nedeniyle", 11 bin 250 lira para cezası verdi.

PFDK, Fenerbahçe Kulübü'ne de taraftarlarının neden olduğu saha olayları ve çirkin tezahürat nedeniyle 50 bin lira para cezası uyguladı. Kurul, Fenerbahçe Doktoru Ertuğrul Karanlık'a da 1 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı cezası getirdi.

Rüştü Reçber, karşılaşmanın ardından yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada, "Çok düşündüm ama bir şeyi itiraf edeceğim. Bu aslında acı ve belki de kendimi ispiyonlamak gibi şey. Sevgili hakeme sesleniyorum: Ben ona bir hakaret ettim ve bana aynı şekilde cevap verdi. Madem maç esnasında ona hakaret ettim beni niye atmadı? Buradan sesleniyorum kendisine: Kimse bana 'Sen adam değilsin' diyemez. Ben o heyecanla, o stresle bir şey söyleyebilirim. Cezam nedir? Atarsın, raporunu yazarsın, üç maç, beş maç neyse yerim. İkinci bir nokta da, kimsenin bizim üzerimize saha içinde bu kadar gelmeye hakkı yok" demişti.
Etiketler Rüştü Reçber
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN