Akın'ı veto ettim

Akın'ı veto ettim
Cuma 04.05.2012

Demirören, İbrahim Akın'ın transferini istemediğini söyledi, "Ancak futbol dünyasında teknik direktörünün isteklerinin değerlendirilmesi zorunludur" dedi

Beşiktaş'ın eski, TFF'nin yeni başkanı Yıldırım Demirören, tanık sıfatıyla dünkü oturumda ifade everdi. Kürsüye çağrılan Demirören'e, oturduğu adres soruldu. Demirören, "Kendi adresimi değil annemin adresini veriyorum çünkü biraz karışık, ayrıca heyecanlıyım" demesi üzerine mahkeme başkanı Mehmet Ekinci, dosyadaki adresi okudu. Demirören de "Evet bu adres doğrudur" dedi.

Olmayacağını söyledim

Ekinci, Demirören'den İbrahim Akın'ın transferi ile ilgili bildiklerini anlatmasını istedi. Demirören, "Serdal Adalı'nın da aralarında bulunduğu 5 kişilik transfer komitesi tam yetkilidir. Bu komite her türlü işlemi yapar ve isimleri yönetim kuruluna sunar. İbrahim Akın, sosyal hayatı bilinen bir oyuncuydu. Bu oyuncunun olamayacağını söyledim" diye konuştu.

Size rağmen mi istediler?

Demirören, mahkeme başkanı Ekinci'nin, "Siz onay vermezseniz, bu transfer olmaz mı?" şeklindeki sorusuna, "Evet" yanıtı verdi. Üye hakimin, "Transfer komitesi üyeleri, İbrahim Akın ile ilgili görüşünü bilmenize rağmen çaba mı sarf ettiler?" diye sorduğu Demirören, "Futbol hayatında teknik direktörünün isteklerinin değerlendirilmesi zorunludur" sözlerine yer verdi.

Aziz Yıldırım ile tokalaştı

Salondan çıkarken Aziz Yıldırımile tokalaşan Yıldırım Demirören, adliyeden ayrılmadan önce mahkeme başkanı Mehmet Ekinci ile de makamında bir süre görüştü.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN