Olağanüstü mücadele

Olağanüstü mücadele
Salı 08.05.2012

Ergin Ataman, F.Bahçe derbisindeki oyundan memnun olmadığını ama olağanüstü mücadele ettiklerini söyledi

ÖNEMLİ SIKINTILAR YAŞADIK
Play-off çeyrek final ilk maçında F.Bahçe Ülker'i 96-94 mağlup eden Beşiktaş Milangaz'da, seride 1-0 öne geçmenin sevinci yaşanıyor. Başantrenör Ergin Ataman, "21 serbest atışı değerlendiremememiz ayrı bir sıkıntı oldu. İyi de oynamadık ama takımın olağanüstü mücadelesi galibiyeti getirdi" diye konuştu.

MUCİZEVİ BİR GALİBİYETTİ
Ataman, özellikle Ersin Dağlı'nın sakatlığı nedeniyle ciddi sıkıntı yaşadıklarını belirterek şöyle devam etti: "Ersin'in olmaması, Türk oyuncu rotasyonunda da bizi zorladı. Son bölümde şans bizden yanaydı. Bu tarz galibiyeti mucizevi olarak değerlendiriyoruz. Özellikle genç oyuncu Kartal, önemli katkıda bulundu."

ÖMER'İN SERT SAVUNMASI ARROYO'YU ÇOK YIPRATTI!
Ergin Ataman, Arroyo'nun maç boyunca Ömer Onan'ın sert savunması karşısında etkisiz kaldığını vurguladı. Arroyo'nun galibiyette büyük rol oynadığını belirten Ataman, "Kritik anlarda büyük sorumluluk alabiliyor. Son maçlarda bu özelliğini de sahaya yansıttı" dedi.

SADECE 1-0 ÖNE GEÇTİK BU BÜYÜK AVANTAJ DEĞİL
Tecrübeli antrenör, F.Bahçe karşısında alınan galibiyetin güzel olduğunu ama her şeyin bittiği anlamına gelmediğini söyledi. Ataman, "Çok az da olsa avantaj elde ettik. Yarı final için bir maç daha kazanmamız lazım. Büyük bir avantaj olarak düşünmüyorum" ifadesini kullandı.

BU MÜTHİŞ GALİBİYETİ TARAFTAR DESTEĞİ SAĞLADI
Beşiktaş'ın antrenörü Ataman, siyah-beyazlı taraftarlara destekleri nedeniyle teşekkür etti. Başarılı koç, "Taraftarlarımız F.Bahçe karşılaşmasında sadece takımını destekledi. Bu nedenle teşekkür ediyorum. Umarım aynı şeyi F.Bahçe Ülker Arena'da biz de görürüz" dedi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN