Beşiktaş'tan anlamlı davranış

Beşiktaş'tan anlamlı davranış
Perşembe 10.05.2012 00:00

Beşiktaş Futbol Takımı, böbrek nakli ameliyatı geçiren çocukları antrenmanda ağırladı.

BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde dünkü antrenman öncesinde, International Hospital Organ Nakli Merkezi'nde böbrek nakli ameliyatı geçiren çocuklar, siyah-beyazlı futbolcu ve teknik heyet ile buluştu. Çocuklarla yakından ilgilenen siyah-beyazlılar, onlarla fotoğraf çektirdi ve sohbet etti. Futbolcuların sıcak ilgisiyle mutlu olan çocuklar, kartal heykelinin önünde fotoğraf çektirdi, sevdikleri oyunculardan imza aldı.

Beşiktaş Teknik Direktörü Tayfur Havutçu, organ nakli ameliyatı olarak sağlıklarına kavuşan çocukları, ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

Türkiye'de organ bağışını arttırmanın toplumdaki tüm bireylerin ortak sorumluluk alanında olduğunu söyleyen Havutçu, ''Bu konuda hekiminden sanatçısına, devlet adamından sporcusuna kadar hepimize düşen görevler var. Bugün daha küçücük yaşlarında yetişkinler için bile zor olan sağlık sorunlarıyla mücadele edip, organ nakliyle yeni bir hayata başlayan, gözleri ışıldayan bu küçük misafirlerimizin sevincini görüp de, organ naklinin ne kadar önemli olduğunu değerlendirmemek mümkün değil'' diye konuştu.

Siyah-beyazlı takımın kaptanı İbrahim Toraman da sporcuların, toplumda sevilen, örnek alınan insanlar olmaları nedeniyle organ bağışı gibi önemli toplumsal konularda öncülük etmelerinin önemine işaret ederek, ''Bizler de bu konuda yapılan çalışmalarda her zaman katkıda bulunmaya hazırız'' dedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN