"Tayfur Havutçu Beşiktaş'ın evladıdır ama..."

"Tayfur Havutçu Beşiktaş'ın evladıdır ama..."
Cuma 18.05.2012 16:43

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, futbol takımında yeni bir yapılanmaya gideceklerini ve uzun süreli çalışacakları teknik direktör düşündüklerini söyledi.

Fikret Orman, CNBC-e televizyonunda katıldığı canlı yayında, 5 senelik program yaptıklarını ve 5 sene çalışacakları teknik direktör düşündüklerini dile getirdi.

Takımın şu an başında bulunan Tayfur Havutçu'nun kalıp kalmayacağı yönündeki soruyu cevaplayan başkan Orman, ''Beş senelik program yapıyorum ve 5 sene çalışacağımız hoca düşünüyoruz. Tayfur Havutçu çok iyi biri. Ancak Beşiktaş'ın alternatiflerini de göz önüne koymamız lazım. Futbol komitesi üyesi Tamer Kıran, rahatsızlığı nedeniyle ameliyat oldu. Bu nedenle toplantı yapamadık. Bir iki gün içinde yapacağız. Bu toplantıda kararımızı verip, yönetim kuruluyla paylaşacağız. Tayfur Beşiktaş'ın evladıdır. İyi bir Beşiktaşlı ve düzgün biri. Ancak Beşiktaş'ın alternatiflerini de göz önüne koymamız lazım'' diye konuştu.

Bu konuda profesyonel mi düşünecekleri yönündeki soruyu ise Fikret Orman, ''Profesyonel bakacağım'' diye cevapladı.

-Futbol takımındaki yapılanma-

Gelecek sezon futbol takımında gerçekleştirecekleri yapılanmayla ilgili bilgi veren başkan Orman, takımda bulunan bazı oyuncularla sözleşmeleri konusunda görüşeceklerini ve aldıkları ücretleri kendi seviyelerine getirmek istediklerini ifade etti.

Futbol takımının giderinin gelirinden fazla olduğuna dikkati çeken Orman, ''Beşiktaş A.Ş son 8 senede zarar ediyor. Gelecek sezon bütçesi kar üzerine oluşacak. Artık fahiş fiyatlar ödenmeyecek. Bizim seviyemize uyan ücretler ödeyeceğiz. Futbolcular ya bizim seviyemize gelecek, ya da yollarımızı ayıracağız. Bütçemize uymalarını sağlamaya çalışıyoruz'' diye konuştu.

Başkan Orman, Portekizli futbolcu Manuel Fernandes konusunda ise, ''Göndermeyi düşünmüyoruz. Bazı önemli kulüplerden oyuncularımıza talep oluyor, ama benim konuşacağım ciddiyette görmüyorum'' ifadelerini kullandı.

-Tuncay Özilhan'ın ziyareti-

Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan'ın kulübe yaptığı ziyaret ve basketbol takımlarının birleşmesiyle ilgili spekülasyonlar konusundaki soruyu cevaplayan siyah-beyazlı kulübün başkanı, şunları söyledi:

''Tuncay Özilhan şahsi dostum. Beşiktaş'ta böyle işadamlarının bir arada olması lazım. Ben kendilerini davet ediyorum. Onlar da beni kırmıyorlar ve geliyorlar. Tuncay Özilhan kulübe ilk defa gelmiş. Hasan Arat da 12 yıl sonra ilk defa geldi. Serdar Bilgili başkanlıktan sonra ilk defa geldi. Kulüp benim babamın malı değil. Hepimizin malı. Tuncay Bey'den Beşiktaş'a destek olmasını istedim. Beşiktaş birçok branşta faaliyet gösteriyor. Basketbolda alkollü içeceklerle reklam ve sponsor yasağı var. Hep beraber bir şeyler yapabilir miyiz ve 'kazan kazan' formülü üzerine konuştuk. Üst düzeyde yapılan bir konuşmadır. Sonra alt düzeyde görüşmelere devam edeceğiz. Onları konuştuk ve detaylandırdık. Önümüzdeki hafta Rahmi Koç ile de görüşeceğim. Hepsi bizim taraftarımız.''

-UEFA konusu-

UEFA'daki girişimlerinin ardından gelinen noktayla ilgili soruyu cevaplayan Fikret Orman, şu ifadeleri kullandı:

''Raportör tarafından itiraz geldi. Tahkim'e gidecek. Orada da yeniden görüşme olacak. Sorun olacağına inanmıyorum, çıkmaması lazım. Zaman ve emek harcıyoruz. Olumlu sonuç aldığımıza dair herkesin izlenimi var. Özellikle iki hafta önce aldığımız UEFA kupalarına katılabilme belgesi için çok emek harcadık. Bunun için Beşiktaş'ın her taraftan temiz kağıdı alması lazım. 'Vergi borcu yok', 'kulüplere ve futbolculara borç yok' şeklinde belge alması lazım. Bunu başarıyoruz, iyiye gidiyoruz ve umutluyum.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN