"Boluspor'a elenmeseydik Carvalhal'ı göndermezdik"

"Boluspor'a elenmeseydik Carvalhal'ı göndermezdik"
Cumartesi 19.05.2012 11:53

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, eski teknik direktörleri Carlos Carvalhal'ı, siyah-beyazlı ekibin Ziraat Türkiye Kupası'nda Bank Asya 1. Lig ekibi Boluspor'a elenmesi nedeniyle gönderdiklerini söyledi.

Orman, kulübün yayın organı BJK Tv'de yaptığı açıklamada, ''Ziraat Türkiye Kupası'nda Boluspor'a elenmeseydik, Carvalhal'ı göndermezdik'' dedi. Carvalhal ile yollarını ayırma nedenlerini bir benzetmeyle dile getiren başkan Orman, ''Ben 20 yaşında bir kişiden dayak yesem buna neden bulabilirim. Ancak 10 yaşındaki bir çocuktan dayak yememeliyim. Kadronuzdaki 1 futbolcunun tüm maliyetine kurulan bir takıma elendiğinizde mazeretiniz olamaz'' ifadelerini kullandı.

''2014'de yeniden adayım''

''Kulübü yakın dönemde yeniden bir olağanüstü kongreye götürecek'' şeklindeki spekülasyonları sert bir şekilde yalanlayan Fikret Orman, böyle bir şeyin söz konusu olmadığını vurguladı.

Orman, 2014 yılının Ocak ayında yapılacak olağan seçimli genel kurul toplantısında yeniden aday olacağını kaydederek, ''Benim bu koltukta onursal başkanımız Süleyman Seba'dan daha fazla kalmak, efsane başkan olmak gibi hedeflerim yok. Beşiktaş'ı kurumsal bir kimliğe kavuşturmayı istiyorum. Uzun vadeli programımı sürdürmek için 2014 yılında yeniden aday olacağım'' dedi.

''Transfer çalışmalarımız sürüyor''

''Transfer çalışmalarımız sürüyor'' ifadesini kullanan başkan Orman, genç bir ekip kuracaklarını vurguladı.

Orman, gelecek sezondan itibaren ödeyemeyecekleri sözleşmeleri yapmayacaklarını da dile getirdi.

Teknik direktör Tayfur Havutçu'nun durumunun kesinlik kazanmadığını anlatan Fikret Orman, kısa bir sürede teknik direktör konusunun kesinliğe kavuşacağını söyledi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN