Kartal'da şok

Kartal'da şok
Pazar 20.05.2012

FIFA'ya başvuran Manuel Fernandes, bonservisinin 'bedelsiz' verilmesini talep etti

HAKKIMI ARIYORUM
Beşiktaş'ta yeni sezon transfer çalışmaları sıkıntılı başladı. Göreve geldiği günden bu yana kulüpteki mali sıkıntıyı aşmaya çalışan Fikret Orman başkanlığındaki yönetimine ilk kötü haber Portekizli yıldız Fernandes'ten geldi. Siyahbeyazlı takımı FIFA'ya şikayet eden Portekizli oyuncunun, bonservisinin bedelsiz olarak verilmesini istediği iddia edildi. Fernandes'in, sözleşmesinde yer alan madde nedeniyle böyle bir hakkı olduğu belirtildi. Zaragoza ile anlaştığı ifade edilen Fernandes, ülke basınına Türkiye'ye geri dönmeyi düşünmediğini dile getirdi.

2. DARBE 'GENÇLER'DEN
Yönetim, Fernandes gelişmesiyle büyük şok yaşarken, G.Birliği kulübünün de parası ödenmeyen Mustafa Pektemek'i geri almak için FIFA'ya gitmeye hazırlandığı bildirildi. Pektemek'ten almaları gereken paranın sadece yüzde 15 gibi küçük bir kısmının Ankara ekibinin hesabına yattığı, geri kalan ödemelerin ise yapılmadığı; bu nedenle ortaya çıkan faiz yüzünden de ödenen yüzde 15'lik kısmın geçen sezona mahsup edilmesi istendi. Davanın kabul edilmesi durumunda, G.Birliği de Pektemek'i ücretsiz alacak.

VERGİ BORCU ÖDENMEZSE TRANSFER YASAK!
İç transferde sıkıntılı bir süreç yaşayan siyah-beyazlı yönetim, dış transfer yapamama teklikesiyle de karşı karşıya kaldı. 2005-2007 yılları arasında 22 milyon euro'luk kazanç bildirdiği halde bu kazançtan doğan 4 milyon euro'luk vergisini, tüm ikazlara ve uyarılara rağmen ödemeyen siyah-beyazlı takımın başı büyük dertte. FIFA'nın bu durumu vergi yolsuzluğu olarak kabul ettiği ve Beşiktaş'ın 4 milyon euro'luk ödenmesi gereken borcu transfer sezonunun başlangıcı olan 1 Haziran'a kadar yatırmaması durumunda siyah-beyazlılara transfer yasağı geleceği bildirildi. Beşiktaş yönetimi de yaşanan bu gelişmenin ardından acil para arayışına girdi.

Etiketler Beşiktaş, Fernandes
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN